امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا/شهر لوییزویل بسته اعلام شد

خرداد: شهردار شهر لوییزویل در ایالات متحده آمریکا حالت فوق‌العاده اعلام کرده و ورودی و خروجی‌های این شهر را بست.

به گزارش خرداد ، شفقنا به نقل از رویترز، درحالیکه تا ساعاتی دیگر حکم نهایی دادگاه شهر لوییزویل در ایالت کنتاکی در مورد پلیسی که یک نیروی درمانی سیاه‌پوست به نام برونا تیلور را کشته بود، اعلام خواهد شد، شهردار این شهر تصمیم گرفت با اعلام حالت فوق‌العاده قسمت عمده ورودی و خروجی شهر را ببندد. وضعیت امنیتی در شهر آشکار است به طوریکه در میدان اصلی شهر با نام جفرسون که محل اصلی تظاهرات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی است، اکثر مغازه‌ها بسته شده است.

بخش‌های مهم شهر کاملاً بسته شده و هرکسی نمی‌تواند از ایست و بازرسی‌های متعدد پلیس عبور کرده و به مرکز شهر برود. با اینکه تیلور در ماه مارس به دست پلیس به قتل رسیده و شهر لوییزویل از زمان تاکنون شاهد اعتراضات بوده، اما آمریکا پس از قتل جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس وارد فاز جدیدی از تظاهرت و آشوب‌ها شد که تاکنون نیز ادامه دارد. ترامپ بارها این معترضان را تروریست و اراذل نامیده است.
برچسب ها: نژادپرستی ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی