امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵

چین: از سال ۲۰۶۰ هیچ کربنی آزاد نخواهیم کرد

خرداد: چین اعلام کرد تا چند دهه آینده از کربن «آزاد» خواهد شد.

به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شی جین پینگ رییس جمهور چین گفت: کشور از سال ۲۰۶۰ میلادی دیگر هیچ دی اکسید کربنی به فضا منتشر نخواهد کرد. این درحالی است که چین بزرگترین آلاینده کربنی در جهان است.

رییس جمهور چین افزود: ما تا سال ۲۰۳۰ به بالاترین میزان انتشار کربن خود خواهیم رسید تا اینکه از سال ۲۰۶۰ میلادی دیگر هیچ کربنی به فضا منتشر نخواهیم کرد. چین یک چهارم کربن آزاد شده به جو را تولید می‌کند که همین کربن باعث گرمایش جهانی و خسارات فراوان به محیط زیست شده است.

شی که به صورت مجازی در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کرد افزود: پیمان آب و هوایی پاریس حداقل تعهدات را برای حفاظت از خانه مشترک همه ما- زمین- ارائه داده است؛ بنابراین همه کشورها باید به مفاد آن احترام بگذارند تا از زمین حفاظت نمایند.

محققان و دوستداران محیط زیست این تصمیم چین را می‌ستایند اما در عین حال همچنان از آمریکا به دلیل خارج شدن از پیمان آب و هوایی پاریس انتقاد می‌کنند. شی گفته چین با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و نوآوری‌های صنعتی در تلاش است سهم تاریخی خود برای حفظ زیست کره را ادا کند.
برچسب ها: چین
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی