امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲

اتهام زنی پادشاه سعودی علیه ایران و حزب الله در مجمع عمومی سازمان ملل: دست صلح به سوی ایران دراز کردیم اما بی فایده بود/حزب الله باید خلع سلاح شود

خرداد: پادشاه عربستان سعودی مدعی شد که کشورش در طول دهه های گذشته دست صلح به سوی ایران دراز کرده و با این کشور تعامل مثبت داشته اما بی فایده بوده است.

به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از روسیا الیوم، سلمان بن عبدالعزیز که به صورت ویدئو کنفرانس در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کرد، ایران را به حمایت از گروههای تروریستی و فرقه ای متهم کرد و مدعی شد:ایران از توافق هسته ای برای افزایش فعالیت های توسعه طلبانه و تاسیس شبکه های تروریستی بهره برداری کرده است.

ملک سلمان افزود: عربستان دست صلح به سوی ایران دراز کرد و در طول دهه های گذشته با آن تعامل مثبت داشت و با روی باز از  روسای جمهور آن کشور جهت بررسی راههای برقراری روابط حسن همجواری و احترام متبادل استقبال کرد و از تلاش های بین المللی برای حل و فصل برنامه هسته ای ایران اسقبال کرد اما هر بار همه جهانیان دیدند که نظام ایران از این تلاش ها در راستای افزایش فعالیت های توسعه طلبانه، ایجاد شبکه های تروریستی، استفاده از تروریسم، و هدر دادن منابع و اموال مردم ایران جهت تحقق پروژه های توسعه طلبانه ای که جز هرج و مرج و افراط گرایی و فرقه گرایی نتیجه ای نداشته، بهره برداری کرد.

او ادامه داد: در ادامه آن روش خصمانه، سال گذشته نظام ایران اقدام به هدف قرار دادن تاسیسات نفتی عربستان کرد که نقض آشکار قوانین بین المللی و تجاوز به امنیت و صلح بین المللی و به شکلی بود که تایید می کند که این نظام به ثبات اقتصاد جهانی و امنیت عرضه نفت به بازارهای جهانی اهمیتی نمی دهد.

پادشاه سعودی در ادامه ایران را متهم کرد که از طریق ابزارهای خودو با موشک های بالستیکی که تعدادشان به ۳۰۰ موشک و بیش از ۴۰۰ پهپاد می رسد و نقض آشکار قطعنامه های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ شورای امنیت محسوب می شود، به هدف قرار دادن عربستان ادامه می دهد.

ملک سلمان ادامه داد: تجاربی که با نظام ایران داشته ایم به ما آموخته است که راه حل های جزئی و تلاش ها برای جلب رضایت آن باعث توقف تهدیدهای آن علیه امنیت و صلح بین المللی نشده است و باید یک راه حل فراگیر و یک موضع قاطع بین المللی در پیش گرفته  شود که تلاش رژیم ایران برای دستیابی به سلاح کشته جمعی، توسعه برنامه موشک های بالستیک، دخالت هایش در امور داخلی دیگر کشورها و حمایتش از تروریسم را ریشه ای حل و فصل کند.

حزب الله لبنان باید خلع سلاح شود

وی در ادامه سخنانش حزب الله لبنان را مسئول انفجار ویرانگر بندر بیروت در اوایل آگوست سال جاری دانست و به خلع سلاح این حزب در جهت- به زعم وی- تحقق امنیت در این کشور دعوت کرد.

ملک سلمان حزب الله لبنان را یک حزب تروریستی وابسه به ایران دانست و گفت: عربستان در کنار مردم لبنان است که با فاجعه انسانی ناشی از انفجار بندر بیروت روبروست.

وی مدعی شد: این انفجار در نتیجه تسلط حزب الله بر تصمیم گیری ها در لبنان با زور سلاح صورت می گیرد که منجر به اخلال در نهادهای قانونی این کشور شده است.

شاه سعودی ادامه داد: دستیابی به امنیت، ثبات و رفاه مورد نظر مردم برادر لبنان، مستلزم خلع سلاح این حزب تروریستی است.

از تلاش های دولت آمریکا برای برقراری صلح حمایت می کنیم اما ابتکار صللح عربی مبنای حل منازعه با اسرائیل است

او در گوشه دیگری از سخنانش با تاکید بر  اینکهه کشورش از تلاش های دولت آمریکا برای برقراری صلح در خاورمیانه حمایت می کند، در عین حال تاکید کرد که ابتکار صلح عربی اساس کار راه حل عادلانه برای حل نزاع میان فلسطین و اسرائیل است.

ملک سلمان افزود: عربستان از همه تلاش ها در راستای روند صلح حمایت می کند و در همین راستا از سال ۱۹۸۱ میلادی ابتکارهایی را برای صلح مطرح کرده است و ابتکار صلح عربی حاوی پایه هایی برای یک راه حل فراگیر و عادلانه برای درگیری عربی اسرائیلی است که دستیابی مردم فلسطین به حقوق مشروع خود در راس آنها تشکیل کشور مستقل با پایتختی قدس شرقی را تضمین می کند.

وی در عین حال گفت: علاوه بر این ما از تلاش های دولت فعلی آمریکا برای برقراری صلح در خاورمیانه از طریق نشستن طرف های فلسطینی و اسرائیلی روی میز مذاکرات جهت دستیابی به یک توافق عادلانه و فراگیر حمایت می کنیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی