امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳

تشکیل یک حزب مخالف با نظام سعودی توسط عربستانی‌های در تبعید

خرداد: گروهی از عربستانی‌های مقیم در تبعید در کشورهایی از جمله انگلیس و آمریکا امروز چهارشنبه از تشکیل یک حزب مخالف خبر دادند که این نخستین تحریک سیاسی سازمان‌یافته علیه نظام در دوره سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی است.

به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از شفق نیوز، عربستان سعودی اجازه هیچ مخالفت سیاسی را نمی‌دهد. تشکیل حزب تجمع ملی در نودمین روز ملی پادشاهی عربستان صورت گرفته است. تشکیل این حزب در حالی انجام شده است که سرکوب روزافزونی علیه مخالفان در این کشور صورت می‌گیرد.

تشکیل این حزب چالش جدیدی برای حاکمان سعودی است. عربستان با پیامدهای کاهش قیمت نفت مواجه است. عربستان به عنوان اولین کشور عربی آماده میزبانی از گروه ۲۰ در ماه نوامبر است.

در بیانیه اعضای این گروه مخالف آمده است: ما تاسیس حزب تجمع ملی را اعلام می‌کنیم که هدف از آن، نهادینه کردن دموکراسی در نظام حکم‌رانی در عربستان سعودی است. این گروه تعدادی اعضای خود را اعلام نکرد.

هدایت این حزب را یحیی عسیری، فعال حقوقی مقیم در لندن برعهده دارد و از جمله اعضای آن، مضاوی الرشید، یک چهره آکادمیک و سعید بن ناصر الغامدی، یک پژوهشگر و عبدالله العوده، مقیم در آمریکا و عمر بن عبدالعزیز، مقیم در کانادا است.
برچسب ها: عربستان ، سعودی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی