امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

آمریکا در بیانیه‎ ای اعلام کرد: لوکاشنکو را به رسمیت نمی‌شناسیم

خرداد: در پی ادای سوگند ریاست جمهوری الکساندر لوکاشنکو، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‎ای اعلام کرد که وی را به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس قبول ندارد و به رسمیت نمی‎شناسد.

به گزارش خرداد از تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه ساعاتی پس از ادای سوگند ریاست جمهوری «الکساندر لوکاشنکو» در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی را به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس به رسمیت نمی‎شناسد.

در این بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: انتخابات نهم آگوست بلاروس، سالم و آزاد و عالانه صورت نگرفت و در اعلام نتایج هم تقلب شد.

وزارتخانه یاد شده افزود: ما خواستار انجام گفتگوی ملی در بلاروس هستیم تا بر اساس آن این امکان برای مردم فراهم شود که در یک انتخابات آزاد و عادلانه تحت نظارت بین المللی، از حق انتخاب برخوردار شوند و مسئولان کشورشان را برگزینند.

لوکاشنکو چهارشنبه، ۲۳ سپتامبر (دوم مهر ماه) پس از انتخابات اخیر در این کشور، رسماً به سمت ریاست جمهوری بلاروس منصوب شده و سوگند خورد.

انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، در تاریخ ۹ آگوست (۱۹ مرداد ماه) برگزار شد. طبق اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات، لوکاشنکو، توانست ۸۰.۰۸ درصد آراء را بدست آورد. ۱۰.۰۹ درصد از رای‌دهندگان بلاروسی از "سوتلانا تیخانوفسکایا” – نامزد مخالفان حمایت کردند. مخالفان این نتایج را به رسمیت نمی‌شناسند و اعتراضات گسترده در مینسک و سایر شهرهای بلاروس، همچنان ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی