امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

گزارش فرانس۲۴ از زندان های زندان در استان مسلمان‌نشین چین

خرداد: یک گزارش جدید فاش می‌کند که چین در استان مسلمان نشین خود صدها مرکز نگهداری و زندان دایر کرده است.به گزارش فرانس۲۴؛ یک مرکز تحقیقاتی در استرالیا فاش کرده که زندان‌های چین در استان غربی سین کیانگ به مراتب بیشتر از تصورات قبلی سازمان ملل و گروه‌های حقوق بشری است. مرکز سیاست‌های راهبردی در استرالیا اعلام کرد چین در استان مسلمان نشین خود بیش از ۳۸۰ زندان دایر کرده است که از طریق آنها نزدیک به دو میلیون انسان را نگهداری کرده و یا از آنها بیگاری می‌کشد.

این گزارش فاش می‌کند که زندان‌های چین در استان سین کیانگ ۴۰ درصد بیشتر از برآوردهای قبلی بوده است. چین ضمن رد زندانی کردن مسلمانان می‌گوید به خاطر جلوگیری از افراطی شدن آنها و عدم تبدیل سین کیانگ به سوریه دوم، این مسلمانان را تحت بازآموزی عقیدتی و سیاسی قرار داده است.

این گزارش می‌افزاید تنها بین سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تعداد ۶۱ زندان جدید در سین کیانگ ساخته شده که نشان از تلاش چین برای زندانی کردن تعداد بیشتری از مسلمانان است.

گفتنی است چین تاکنون اجازه بازدید بازرسان سازمان ملل یا گروه‌های حقوق بشری را از استان مسلمان نشین خود نداده است. آمریکا نیز دو هفته پیش همه اقلام و کالاهای تولید شده توسط مسلمانان را در تعداد زیادی از این زندان‌ها تحریم کرد.

منبع: شفقنا
برچسب ها: چین ، سازمان ملل ، زندام
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی