امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶

ناسا در مورد ایستگاه فضایی چین هشدار داد

خرداد: ناسا در مورد ایستگاه فضایی چین به کنگره آمریکا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رییس سازمان فضایی آمریکا به نمایندگان کنگره در مورد فعالیت‌های فضایی چین هشدار داد و گفت: این بسیار مهم است که آمریکا در مدار زمین باقی بماند چرا که چین فعالیت‌های فضایی خود را به شدت گسترش می‌دهد. رییس ناسا گفت: ایستگاه بین‌المللی فضایی به زودی به کار خود پایان خواهد داد و این یک خطر جدی برای آمریکا است چرا که چین درحال افزایش قدرت و حضور خود در فضا است. ایستگاه بین‌المللی فضایی با مشارکت آمریکا، ژاپن، کانادا و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۰ آغاز به کار کرد و قرار است سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود پایان دهد.

آمریکا و چین در موضوعات بسیاری از جمله منشاء کرونا، مسلمانان اویغور، تایوان، هنگ کنگ، تجارت، دریای جنوبی چین و فعالیت‌های نظامی و امنیتی اختلافات عمیقی دارند به طوریکه سازمان ملل در مورد بروز جنگ سرد جدید میان دو کشور هشدار داده است.

ناسا گفته اگر کنگره می‌خواهد فعالیت فضایی ایالات متحده حفظ شود باید در سال ۲۰۲۱ بودجه‌ای معادل ۱۵۰ میلیارد برای این نهاد علمی و تحقیقاتی اختصاص دهد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: ناسا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی