امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵

کره‌جنوبی: کشتن و سوزاندن شهروند ما اقدامی غیرقابل بخشش است

خرداد: کره جنوبی اعلام کرد کشتن و سوزاندن یک مقام شیلات این کشور به دست نیروهای نظامی کره شمالی اقدامی غیرقابل بخشش است.

به گزارش رویترز، گفته شده نیروهای کره شمالی یک مقام رسمی کره جنوبی را که در یک قایق ماهیگیری حضور داشته با شلیک گلوله کشته و جسد او را سوزانده‌اند. به نظر می‌رسد کره شمالی به خاطر جلوگیری از شیوع کرونا جسد این شهروند کره جنوبی را سوزانده است. حالا مون جائه این رییس جمهور کره جنوبی ضمن محکوم کردن این اقدام از پیونگ‌یانگ خواسته عاملان این اقدام «شوکه کننده» را مجازات کند. مون این اقدام کره شمالی را غیرقابل بخشش خوانده است.

این درحالی است که یک مقام نظامی آمریکا مستقر در کره جنوبی از دستوری به سربازان کره شمالی خبر داده که طی آن هر شخصی که قصد عبور غیرقانونی از خطوط ترسیمی در مرزهای دو کشور و حتی با چین را دارد، باید کشته شود. کره شمالی به شدت نگران شیوع کرونا است.

منبع: فارس
برچسب ها: کره‌جنوبی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی