امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶

توافق فتح و حماس بر سر برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام

خرداد: یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح از دستیابی به توافق با جنبش حماس بر سر برگزاری انتخابات سراسری در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، «عزام الاحمد»، عضو کمیته مرکزی جنبش آزادی بخش ملی فلسطین (فتح) ظهر امروز (پنج شنبه) اعلام کرد که با جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در جریان مذاکرات دو جانبه کنونی در ترکیه، بر سر برگزاری انتخابات سراسری در مناطق تحت کنترل فلسطینیان در آینده نزدیک به توافق رسیدند.

الاحمد در گفت و گوی ویژه با آناتولی در حاشیه نشست گروه های عضو سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) در شهر رام الله، مرکز تشکیلات خودگردان در غرب کرانه باختری رود اردن، در این باره اظهار داشت: بر سر برگزاری انتخابات قانونگذاری (پارلمانی) و به دنبال آن نیز انتخابات ریاستی (ریاست تشکیلات خودگردان) سپس انتخابات مجلس ملی (پارلمان سازمان آزادی بخش) توافق شد.

این عضو کمیته مرکزی جنبش فتح ضمن تاکید بر موضع اعلام شده رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر لزوم برگزاری انتخابات سراسری در کرانه باختری، نوار غزه و همچنین بیت المقدس اشغالی، تصریح کرد: ظرف چند روز، هنگامی که تصویر کامل به دست «محمود عباس»، رئیس (تشکیلات خودگردان) فلسطین برسد، فرمان های ویژه برگزاری آن صادر خواهد شد؛ بدون قدس نیز انتخاباتی در کار نخواهد بود.

این در حالی است که هیئت های مذاکره کننده جنبش فتح به ریاست «جبریل الرجوب»، دبیرکل کمیته مرکزی این جنبش حاکم بر کرانه باختری و جنبش حماس به ریاست «صالح العاروری»، نایب رئیس دفتر سیاسی این جنبش مسلط بر نوار غزه، گفت و گوهای خود با هدف دستیابی به وحدت داخلی و پایان دادن به شکاف به وجود آمده در ماه ژوئن سال ۲۰۰۷ میلادی را سه شنبه گذشته در ترکیه آغاز کرده بودند.

در همین راستا نیز «حسین الشیخ»، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح امروز در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، گفت و گوهای دو طرف در ترکیه به دنبال اقدام امارات و بحرین در امضای توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با وجود مخالفت شدید گروه های مختلف فلسطینی را مثبت، پربار و سازنده خواند با این حال جنبش حماس تاکنون در رابطه با نتایج گفت و گوها اظهار نظر نکرده است.
برچسب ها: حماس ، فتح
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی