امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

روزنامه اسرائیلی: هفته آینده عادی سازی روابط اسرائیل و ۲ کشور دیگر عربی اعلام می شود

خرداد: روزنامه اسرائیلی «معاریو» روز جمعه مدعی شد که اسرائیل در هفته آینده به توافق های صلح بیشتری با کشورهای عربی دست خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری معا، این روزنامه با اشاره به اینکه ۲ کشور عربی دیگر روابط خود را در هفته آتی با اسرائیل عادی خواهند کرد، در ادامه نوشت: این دو کشور سودان و عمان هستند به طوری که آنها با میانجی گری آمریکا و به هدف دستبابی به توافقنامه های صلح در هفته آتی، رایزنی های پیشرفته ای با اسرائیل در روزهای اخیر انجام داده اند.

معاریو با اشاره به اینکه در تماس های میان اسرائیل و سلطنت عمان در روزهای اخیر گشایش بزرگی حاصل شده است، افزود: بر سر صادر کردن بیانیه ای درباره دستیابی به توافق عادی سازی روابط میان یکدیگر در آینده ای نزدیک توافق حاصل شده است و اعلام این توافق هفته آینده و یا در صورت بروز مشکل فنی، هفته پس از آن خواهد بود.

معاریو درباره سودان هم آورده است: مقامات ارشد سودانی تاکید کرده اند که پیشرفت در زمینه توافقنامه عادی سازی روابط با اسرائیل را پس از جایگزینی دولت انتقالی در این کشور با دولت و پارلمان دائم، ترجیح می دهند اما آمریکایی ها بر فشارهای خود برای پیشبرد این هدف در شرایط فعلی و پیش از تشکیل دولت دائم سودان افزوده اند .
برچسب ها: اسرائیل ، عمان ، سودان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی