امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳

هشدار تحلیلگر عراقی درباره نقشه آمریکا برای تخریب وجهه حشد شعبی

خرداد: «محمد جاسم الساعدی» تحلیلگر سیاسی عراقی، در رابطه با تلاش ها و نقشه های آمریکا، برای تخریب و بدنام کردن چهره واقعی و مردمی حشد شعبی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری المعلومه؛ این تحلیلگر سیاسی اظهار داشت: واشنگتن در تلاش است تا با اتهام هدف قرار دادن کاروان های نظامی و سفارت خود توسط حشد شعبی، آن را هدف نظامی خود قرار دهد.

الساعدی اظهار داشت: دعوت احزاب سیاسی عراق از حشد شعبی برای آرامش و تعهد، گام موفقی نیست، چراکه این دعوت ها به نوعی اعتراف رسمی از طرف این احزاب است که حشد شعبی، کاروان های نظامی آمریکا و سفارت واشنگتن در بغداد را مورد هدف قرار می دهد.

این تحلیلگر سیاسی افزود: «آمریکا از طریق رسانه ها و سرویس های اطلاعاتی خود، در صدد رواج ایدئولوژی سیاسی علیه حشد شعبی و زدن اتهام به آن است، تا زمینه هدف نظامی قرار دادن آن را مهیا کند و بر این اساس هر گونه حمله به مقرهای دیپلماتیک را به حشد شعبی نسبت می دهد».

وی تصریح کرد: دست نشاندگان آمریکا مانند داعش و سرویس های اطلاعاتی آن، ممکن است به منظور تحریک طبقه سیاسی عراق در برابر حشد شعبی و دست یابی به هدف اول واشنگتن، یعنی منحل کردن آن؛ برخی اقدامات خرابکارانه را بر علیه مکان های دیپلماتیک انجام دهند تا حشد شعبی را به انجام این حملات متهم کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است یک معامله سیاسی در جریان باشد تا به ازای خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق، حشد شعبی منحل شود.

منبع: شفقنا 
برچسب ها: عراق ، حشد شعبی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی