امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴

پیشنهاد مقتدی صدر برای تشکیل کمیته تحقیق ویژه حمله به هیئت های دیپلماتیک و واکنش مصطفی الکاظمی

خرداد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در رابطه با پیشنهادات «مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر که ظهر امروز جمعه در مورد هدف قرار دادن مقرهای دیپلماتیک در عراق مطرح کرده بود، به سرعت واکنش نشان داد.

به گزارش خرداد به نقل از شفقنا، الکاظمی در توییتی در حساب توئیتر خود گفت: ما از پیشنهادات مقتدی صدر جهت تشکیل کمیته امنیتی، نظامی و پارلمانی برای تحقیق نقض هایی که امنیت، اعتبار، اقتدار ، وجهه و تعهدات بین المللی عراق را هدف قرار می دهد، حمایت می کنیم.

وی تاکید کرد: «دست قانون بالاتر از دست قانون شکنان است، صرف نظر از اینکه برخی خلاف این تصور را داشته باشند؛ ائتلاف فساد و سلاح خارج از قانون جایی در عراق ندارد».

پیشنهاد مقتدی صدر چه بود؟

مقتدی صدر رهبر جنبش صدر عراق، امروز جمعه، تشکیل کمیته ای سه جانبه با ماهیت امنیتی، نظامی و پارلمانی را به منظور بررسی حملاتی که مقرهای دیپلماتیک و ادارات و نهادهای عراقی را مورد هدف قرار می دهد، پیشنهاد داد.

مقتدی صدر در توئیتی اعلام کرد: «با توجه به خطرناک بودن شرایط امنیتی که شرایط کنونی و آینده عراق را تهدید می کند و با توجه به نقض ها و شکاف های امنیتی که حیثیت و اقتدار دولت عراق را تهدید می کند و یک خطر و تهدیدی مستقیم برای زندگی و سرنوشت مردم عزیزمان به شمار می آید؛ لذا مصلحت می دانم فوری یک کمیته با ماهیت امنیتی، نظامی و پارلمانی جهت تحقیق و بررسی نقض های امنیتی که بر اثر آن مقرهای دیپلماتیک و نهادهای دولتی، مورد هدف قرار می گیرند تشکیل گردد، چراکه این امر به حیثیت و اعتبار عراق در مجامع بین المللی آسیب می زند».

وی تاکید کرد که نتایج تحقیقات در یک بازه زمانی مشخص، به اطلاع افکار عمومی برسد، تا اقدامات قانونی و اجرایی لازم در این زمینه انجام شود.

صدر در پایان خاطرنشان کرد: اگر این کار محقق نشود، دولت در انجام وظیفه خود برای بازگرداندن اعتبار و حفظ امنیت کوتاهی کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی