امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵

یک تحقیق: جهش های ویروس کرونا ادامه دارد اما نگران کننده نیست

خرداد: در حالی که نزدیک به یک سال از ظهور موج کرونا می گذرد، یک تحقیق جدید نشان داده است که این ویروس همچنان در حال تغییر و جهش است.

به گزارش اسکای نیوز عربی، روزنامه گاردین انگلیس در این باره نوشت: یک مطالعه آمریکایی ۵ هزار توالی ژنتیکی کووید ۱۹ را در دوره های مختلف این همه گیری تجزیه و تحلیل کرده است.

براساس این گزارش، تحقیق مذکور نشان داده است که جهش های این ویروس مدت طولانی به طول انجامیده و همچنان هم ادامه دارد اما باعث مرگبارتر شدن یا تغییر آثار آن نشده است.

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند: همه ویروس ها دارای جهش های ژنتیکی هستند زیرا این موضوع از ویژگی های اصلی این موجودات میکروسکپی به شمار می رود اما بیشتر آنها مهم نیستند.

«دیوید مورنز» دانشمند ویروس شناس انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا می گوید: نباید در تفسیر مطالعه جدید مبالغه کرد.

او افزود: با وجود اینکه شمار مبتلایان روز به روز درحال افزایش است اما این جهش ها، دلیل مرگبار شدن کرونا را نشان نمی دهد.

این دانشمند آمریکایی یادآور می شود: ممکن است ویروس حتی پس از پیدا شدن واکسن هم به تغییر و جهش خود ادامه دهدموضوعی که باعث می شود واکسن به طور کامل نیاز به اصلاح داشته باشد زیرا واکسن آنفلوآنزا هم هر ساله تغییر می یابد.

تا امروز(جمعه) بیش از ۳۲ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد حدود ۹۸۸ هزار جان باخته اند و ۲۴ میلیون نفر هم بهبود یافته اند.

منبع: شفقنا
برچسب ها: کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی