امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

قالیباف: نمایشگاه هوافضا نشان داد که ما به دست دشمن نگاه نمی‌کنیم

خرداد: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه توانمندی‌های راهبردی نیروی هوافضای سپاه نشان داد که ما هرگز به دست دشمن نگاه نمی کنیم و از آن چیزی تمنا نمی‌کنیم چرا که استقلال و شکوه کشورمان برای ما مهم است.

به گزارش محمد باقر قالیباف خرداد ، روز یکشنبه در آیین گشایش نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوافضای سپاه گفت: هفته دفاع مقدس ایام الله است، در فرهنگ قرآن ایام الله هم روزهایی دارد که در حقیقت نعمت خدا بر مردم نازل می‌شود روزهایی هم هست که در حقیقت بلا بر مردم نازل می‌شود هر دو برای دست گرفتن و یادآوری است، بدر، حنین ، خیبر و جنگ احزاب و عبور از رود نیل همه این‌ها ایام الله است. دفاع مقدس برای ما ایام الله است راه شیطان این است که این ایام الله را از ذهن من و شما پاک کند.

وی با تبریک برگزاری نمایشگاه هوافضا  اظهار داشت: من واقعا به همسنگرانم در هوافضا تبریک می‌گویم. جوانان امروز آن دوران را در یک منظر در حوزه هوافضا به تصویر کشیدند که این مکان بدون شک مکان مقدسی است چون تاریخ یک ملت را در حوزه دفاع و مجاهدت با مبانی مجاهدت‌های الهی به نمایش می‌گذارد.

قالیباف ادامه داد: این نمایشگاه نشان می‌دهد که فرهنگ دفاع مقدس و سنت های الهی به من حیث و یحتسب ایمان دارد. وقتی میگوییم خودباوری، معنی آن این است که باور و ایمان به سنت‌های الهی داریم تلاش و مجاهدت می‌کنیم ولی هرگز نگاه به دست دشمن نداریم از آن چیزی تمنا نمی‌کنیم، در مقابل ظلم می ایستیم چرا که استقلال و شکوه کشورمان برای ما مهم است.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: هفته دفاع مقدس هفته یادآوری نعمت‌های خدا و تحول بزرگ و عظیم در پیش روی ماست. این نمایشگاه در حقیقت راهبرد و استراتژی تحلیل روند "ما می‌توانیم" است. این همان استراتژی اتکا به توان ملی و ایمان به سنت‌های الهی و مردم است، این نمایشگاه تبلور عینی جوان گرایی است.

قالیباف ادامه داد: ما در دوران دفاع مقدس در تهیه خمپاره ۱۲۰ هم دچار مشکل بودیم، من یادم نمی‌رود می‌خواستند یک موشک را تست کنند که نا موفق بود و راکت ۲۰۰ متر جلوتر افتاد. اما امروز نشان داده شد که موشک‌های ما در کمتر از ۵ سال فضا را هم می شکافد. 

وی افزود: همه این پروژه‌ها راه‌های میانبر دارد اما جوانان می‌خواهد که جسورانه تصمیم بگیرند و این راههای میان بر را بروند؛ استراتژی ما باید خلاقانه باشد و این نمایشگاه نمونه این است، تبعیت از فرمان رهبری نشان می‌دهد موفقیت ما زمانی است که رابطه بین امام و امت را محکم بر قرار کنیم.

قالیباف گفت: این نمایشگاه نشان داد ما قوی هستیم اما افسوس می‌خوریم که در اقتصاد ضعیف هستیم و بر ما فشار آورد. دلیلش این است که در این حوزه مبتنی بر سنت‌های الهی حرکت نمی‌کنیم و به جوانان میدان نمی‌دهیم. جنگ تمام شده اما جهاد همچنان ادامه دارد. اگر در این عرصه هم درس بگیریم تردید ندارم که اگر با این فرهنگ یک برنامه پنج ساله را پیش ببریم همه کارخانه‌ها و صنعت راه می‌افتد.  

وی گفت: هرگز با حاشیه سازی‌ها نا امید نمی ‌شویم و با اقدامات کسانی که می‌خواهند ناکار آمدی خود را به ما منتقل کنند خسته نمی‌شویم ما می دانیم مردم کار می خواهند و ما می‌دانیم آینده روشن است. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی