امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲

اردوغان: ارمنستان بزرگترین تهدید برای صلح و ثبات در منطقه است

خرداد: خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA)، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (یک شنبه) در یک رشته پیام در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، به تشدید تنش نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه «قره باغ» واکنش نشان داد.

اردوغان در پیام های توییتری خود ضمن تاکید بر پشتیبانی ملت ترکیه با همه توانمندی های خود از ملت آذربایجان، جامعه بین المللی را به ناتوانی مجدد در اتخاذ موضع لازم در قبال «تهاجم تحریک آمیز» ارمنستان و پاسخگویی ضروری و کافی به آن و در نتیجه، در پیش گرفتن دوباره استاندارد دوگانه متهم کرد.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه ضمن اعلام این که کشورش به تقویت همبستگی خود با جمهوری آذربایجان بر اساس اصل «یک ملت در دو کشور» ادامه خواهد داد، نوشت: همه جهان را به ایستادن در کنار آذربایجان در مبارزه خود علیه اشغالگری و ستمگری ارمنستان فرا می خوانیم.

شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه نیز در این باره گزارش داد که در پیام های توییتری اردوغان آمده است: ارمنستان که حمله دیگری علیه آذربایجان انجام داده، بار دیگر نشان داد که بزرگ ترین تهدید برای صلح و ثبات در منطقه به شمار می آید؛ ملت ترکیه امروز همان گونه که همیشه بوده، از برادران آذربایجانی خود حمایت می کند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری ترکیه ضمن اعلام این که امروز به صورت تلفنی با همتای آذربایجانی خود «الهام علی‌اف» گفت و گو کرده، از ملت ارمنستان نیز درخواست کرد که سرنوشت خود را از دستان رهبرانشان بیرون بکشند چرا که به گفته وی، آنها را همانند عروسک به کار می گیرند و به سوی یک فاجعه می کشانند.

این در حالی است که منطقه مورد مناقشه قره باغ از صبح امروز شاهد تشدید تنش نظامی و درگیری مسلحانه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان است جایی که دو طرف، نیروهای طرف مقابل در خط تماس را به بمباران خاک خود از جمله مناطق مسکونی متهم می کنند.

لازم به ذکر است که منطقه ارمن نشین «ناگورنو-قره باغ» (قره باغ کوهستانی) در جنوب شرق جمهوری آذربایجان در سال ۱۹۹۴ میلادی از سوی نیروهای ارمنستان اشغال شد و پس از آن نیز با نام «جمهوری قره باغ کوهستانی» به صورت یک جانبه اعلام استقلال کرد، با این حال هیچ یک از کشورهای جهان حتی خود ارمنستان نیز این جمهوری خودخوانده را به رسمیت نمی شناسند و سازمان ملل متحد نیز همچنان آن را بخشی از خاک جمهوری آذربایجان می داند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی