امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱

آتش بیاری ترکیه در در گیری ارمنستان و آدربایجان

خرداد: دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که ترکیه شماری از عناصر مسلح تحت حمایت خود در سوریه را به جمهوری آذربایجان انتقال داده است.

به گزارش خرداد،شفقنا به نقل از پایگاه خبری النشره، دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان سوری که مرکز آن در لندن است، اعلام کرد که ترکیه گروهی از شبه نظامیان گروه های مسلح تحت حمایت خود را از شمال سوریه به جمهوری آذربایجان منتقل کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این باره عنوان کرد: گروهی از مبارزان گروه های سوری وابسته به آنکارا، وارد خاک آذربایجان شدند جایی که چند روز پیش از منطقه عفرین در شمال غرب حلب وارد ترکیه شده بودند و دولت این کشور نیز آنها را از طریق خاک خود به آذربایجان انتقال داد.

این نهاد به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: در چارچوب اصرار ترکیه بر تبدیل مبارزان سوری وابسته به خود به مزدور و تسلیم کامل آنها در برابر این خواسته، گروه دیگری آماده خروج به سمت آذربایجان می شوند.

این در حالی است که دیده‌بان حقوق بشر سوریه سه روز پیش نیز گزارش داده بود که دولت ترکیه بیش از ۳۰۰ تن از عناصر گروه های مسلح تحت حمایت خود را از روستاها و شهرک های منطقه عفرین منتقل کرده است.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان کمتر از سه دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی