امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸

ماکرون: گروه‌های لبنانی صراحتا زیر قول‌شان زدند

خرداد: رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد، گروه‌های لبنانی به صراحت با احترام به تعهدات‌شان مقابل فرانسه و جامعه جهانی مخالفت کردند.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در کنفرانسی خبری درباره وضعیت لبنان تاکید کرد: گروه‌های لبنانی تصمیم گرفتند وعده و قول‌شان را زیر پا بگذارند و به آن خیانت کنند. مقامات لبنانی منافع فردی را بر منافع کشور ترجیح دادند.

رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد: ابتکار عمل فرانسه از روی میز برداشته نشده و مسؤولان لبنانی باید فرصت تشکیل دولت نجات را غنیمت بشمرند.

او در اظهاراتی مداخله جویانه اشاره کرد، حزب‌الله نمی‌تواند ارتشی در جنگ علیه اسرائیل و شبه‌نظامیانی در کنار سوریه و در عین حال حزبی محترم در لبنان باشد.

ماکرون تاکید کرد: سعد حریری، نخست وزیر پیشین لبنان اشتباه کرد که معیار طایفه‌ای را در توزیع پست‌های وزارتی افزود چیزی به اسم طایفه‌ای در این ابتکار عمل نبود.

رئیس‌جمهوری فرانسه ادعا کرد: جنبش امل و حزب‌الله لبنان تصمیم گرفتند چیزی تغییر نکند و صراحتا گفتند می‌خواهند وزیران شیعه معرفی شوند و حزب‌الله مسؤول است زیرا به وعده‌ای که به من داد، احترام نگذاشت.

ماکرون تاکید کرد: باید فشار سیاسی بیاوریم الان غیر از این‌که همه لبنانی‌ها تلاش کنند راه حلی نداریم.

او اشاره کرد: از وقوع جنگ داخلی هراسی نداریم و تحریم‌ها به نظر در حال حاضر راهکار مناسبی نیست ما باید به فشار سیاسی بپردازیم.
برچسب ها: لبنان ، ماکرون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی