امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹

وزیر دفاع ترکیه: ارمنستان باید نیروهای خود را عقب بکشد

خرداد: «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (دوشنبه) مجدداً از دولت آذربایجان در دور جدید تنش‌های نظامی با ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ» حمایت کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، آکار با صدور بیانیه‌ای، ضمن درخواست از ارمنستان برای عقب‌کشیدن نیروهای خود از منطقه قره‌باغ کوهستانی، گفت: «ما در کنار برادران آذربایجانی خود در دفاع از سرزمین‌شان ایستاده‌ایم».

بر این اساس، وی ضمن متهم کردن ارمنستان به آوردن نیروهای خارجی برای جنگ با آذربایجان در منطقه قره‌باغ، افزود: «ارمنستان باید فورا حملات خود را متوقف کرده و مزدوران و تروریست‌هایی را که از خارج آورده، عقب بکشد».

وزیر دفاع ترکیه در ادامه مدعی شد: «ارمنستان باید از مناطقی که از آذربایجان اشغال کرده، عقب بنشیند و با این کار راه را برای آتش‌بس، صلح و ثبات باز کند».

از سرگیری درگیری‌های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ از بامداد یکشنبه آغاز شد.

«نیکل پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در نشست اضطراری با نمایندگان پارلمان این کشور درباره درگیری نظامی با جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ایروان ممکن است به طور رسمی استقلال جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی(جمهوری آرتساخ) را به رسمیت بشناسد.
برچسب ها: ترکیه ، ارمنستان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی