امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸

منطقه خودمختار قره باغ مدعی شد: مرگ ۲۶ سرباز بر اثر حمله آذربایجان

خرداد: وزارت دفاع منطقه خودمختار قره باغ مدعی کشته شدن ۲۶ نفر از سربازان آن در درگیری روز دوشنبه با نیروهای جمهوری اذربایجان خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، وزارت دفاع منطقه خودمختار قره باغ اعلام کرد که  روز دوشنبه، 26 نفر از سربازان آن در درگیری با نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان کشته شدند.

پیشتر وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده بود که ارتش آذربایجان حمله گسترده‌ای به دو محور جنوبی و شمالی منطقه قره باغ انجام داد که «ارتش قره باغ در صدد مقابله با آن برآمد».

قره باغ که کنترل آن در دست ارمنی‌هاست، مورد مناقشه ارمنستان و آذربایجان است و هر دو کشور یکدیگر را به آغاز حمله‌های مرزی و انجام حملات هوایی و توپخانه‌ای متهم می‌کنند. 

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان گفته بود که نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان روز شنبه به منطقه قره باغ حمله کردند و همزمان وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای این کشور به حملات طرف ارمنی پاسخ دادند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ارمنستان هشدار داد که در صورت لزوم از همه نوع تسلیحات نظامی، از جمله جنگنده‌های سوخو-30 برای پاسخ‌گویی به حملات جمهوری آذربایجان استفاده خواهد کرد.

دفتر «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در پیامی از مقامات دو کشور آذربایجان و ارمنستان خواسته تا فوراً از ادامه درگیری‌ها خودداری کنند و بلافاصله به سمت مذاکرات سازنده بازگردند.

سخنگوی وزارت دفاع جمهوری ارمنستان در کنفرانس مطبوعاتی درباره اوضاع در منطقه قره باغ، اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روز یکشنبه، 200 نظامی آذربایجانی کشته یا زخمی شده، حدود 30 تانک و خودروی زرهی و حدود 20 هواپیمای بدون سرنشین منهدم شدند.

برچسب ها: قره باغ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی