امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

تهران ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر این سه جزیره را رد می‌کند

خرداد: وزیر خارجه امارات متحده عربی روز سه‌شنبه در چهاردهمین روز از نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر از ایران به دلیل آنچه «اشغال» جزایر سه‌گانه در خلیج فارس خواند انتقاد کرد و خواهان مذاکره شد.

به گزارش خرداد به نقل از خبرگزاری ها ،شیخ عبدالله بن زاید در ادعای بی اساس گفت: «امارات در مورد حاکمیت بر سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی که توسط ایران اشغال شده است، حق قانونی دارد،» گفت کشورش خواهان راه حل مسالت‌آمیز در این زمینه است.

وی تاکید کرد امارات از تلاش‌های دیپلماتیک خود در این زمینه دست نخواهد کشید و گفت، ایران درخواست ما برای رسیدن به یک راه حل مسالمت‌آمیز از طریق مذاکره مستقیم یا دیوان دادگستری بین المللی را نادیده  گرفته است.

تهران ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر این سه جزیره را رد می‌کند و درخواست مذاکره بر سر این جزایر واقع در خلیج فارس را بی‌مورد می‌داند.

وزیر خارجه امارات در بخش دیگری از سخنان امروز خود در دفاع از توافق اخیر کشورش با اسرائیل برای عادی سازی روابط گفت، کشورش با امضای این توافق تاریخی افق رسیدن به یک صلح فراگیر در خاورمیانه را باز کرده است.

هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که از ۱۵ سپتامبر به دلیل همه‌گیری کرونا به صورت مجازی آغاز شد، چهارشنبه ۳۰ سپتامبر به کار خود پایان خواهد داد.

وزارت خارجه ایران : اعمال حاکمیت ما بر جزایر سه‌گانه به هیچ دولتی مربوط نیست


سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات وزیر خارجه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد حق حاکمیت ایران بر جزایر سه‌گانه واکنش نشان داد.

 سعید خطیب‌زاده گفت: «حق حاکمیت ایران بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک قطعی و تردیدناپذیر است و تمامی اقدامات ایران در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی خود صورت گرفته و بدیهی است به هیچ دولت خارجی مربوط نیست.»

او این گونه اظهارات را "بی‌اساس” خواند و گفت، چنین ابراز نظرهایی "تأثیری بر حق حاکمیت کشورمان نداشته و نخواهد داشت و فاقد هرگونه ارزش حقوقی و قانونی است.”
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی