امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

رییس اتاق بازرگانی عربستان خواستار تحریم کالاهای ترکیه‌ای شد

خرداد_ یکی از مقامات تجاری عربستان سعودی خواستار تحریم کالاها و خدمات ترکیه شد.
به گزارش رویترز، عجلان العجلان رییس اتاق بازرگانی عربستان سعودی خواستار تحریم کالاهایی ساخته شده در ترکیه شد. ترکیه و عربستان به دلایل زیادی از جمله رقابت‌های منطقه‌ای و همچنین قتل جمال خاشقجی، روابط چندان خوبی با یکدیگر ندارند. ورود ترکیه به مسائل منطقه‌ای مانند بحران لیبی و همچنین روابط خوب این کشور با قطر باعث شده تا عربستان دیدگاه چندان مناسبی در مورد روابط با آنکارا نداشته باشد. از سوی دیگر دو کشور در ماه‌های گذشته چندین شبکه تلویزیونی و اینترنتی یکدیگر را نیز تعطیل کرده‌اند.

العجلان گفته تحریم هرآنچه مربوط به ترکیه است(گردشگری، کالا یا سرمایه‌گذاری) وظیفه هر تاجر و فعال اقتصادی در عربستان سعودی است چرا که ترکیه همچنان رفتار خصمانه‌ای علیه رهبران ما، کشور و مردم ما دارد. العجلان یک چهره غیردولتی است، به همین خاطر دولت ریاض با رد تلویحی مواضع او اعلام کرده ریاض همچنان به قراردادهای تجاری فی مابین با کشورهای دیگر پایبند است.

گفتنی است پیش از این اخباری مبنی بر جلوگیری از صادرات میوه و سبزیجات ترکیه به عربستان نیز شنیده شده بود.

منبع: شفقنا
برچسب ها: عربستان ، ترکیه‌
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی