امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱

بهترین زمان برای فروش ماشین


ماشین در کشور ما همیشه کارکرد دوگانه داشته است، بدین معنی که ماشین علاوه بر کارکرد اصلی خود یعنی وظیفه حمل‌ونقل افراد، در ایران به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است؛ و شما می‌توانید پس از چندین سال استفاده از آن اقدام به فروش ماشین خود کنید و یک ماشین جدید بخرید. این روزها با توجه به افزایش قیمت ماشین براثر افزایش نرخ ارز و کاهش عرضه تولیدکنندگان و مسائلی ازاین‌دست حتی ممکن است پس از چندین سال استفاده از ماشین به‌راحتی بتوانید آن را به قیمتی بالاتر از قیمت خرید به فروش برسانید.

همان‌طور که اشاره شد ازآنجایی‌که ماشین یک کالای سرمایه‌ای به‌حساب می‌آید، بهترین زمان فروش و بهترین شرایط فروش برای دارندگان آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. در ادامه به بررسی این شرایط و بهینه‌ترین آن خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید رعایت برخی از نکات ارائه‌شده می‌تواند در بهترین شرایط فروش ماشین برای شما مؤثر باشد و به شما کمک کند تا از سرمایه خود محافظت نمایید.

1- زمان مناسب برای فروش ماشین را انتخاب کنید

ایام مختلفی از سال هستند که عرضه و تقاضا تابع شرایط گوناگونی قرار خواهد گرفت. برای مثال در اوایل زمستان و پیش از سرد شدن هوا معمولاً افراد سعی می‌کنند تا یک ماشین برای خود خریداری نمایند. بهترین زمان برای فروش ماشین را می‌توان در این زمان‌های پیک مصرف ماشین و یا افزایش تقاضای آن دانست. دقت داشته باشید که در اوایل فصل زمستان پیش از عید نوروز و در برخی از مواقع پیش از تابستان به دلیل افزایش مسافرت‌ها، تقاضا برای خرید ماشین افزایش خواهد یافت. شما نیز می‌توانید فروش ماشینی خود را در این مواقع انجام دهید که طبیعتاً بنا به تقاضای موجود در بازار شرایط فروش بهتری را برای خود ایجاد نمایید.

2- ماشین را به مصرف‌کننده بفروشید.

یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت را می‌توان خریدار دانست. دقت داشته باشید که در بسیاری از موارد واسطه‌ها، دلالان ماشین و نمایشگاهداران سعی می‌کنند تا خود را از شما خریداری کرده و به مصرف‌کننده بفروشند. در این شرایط به دلیل اینکه میزان سود قابل‌توجهی برای این افراد متصور است بایستی ماشینی خود را به قیمت کمتری به آن‌ها بفروشید. بنابراین می‌توان با اندکی صبر و تحمل و پیدا کردن یک مصرف‌کننده نهایی برای خود را فروش ماشینی بهترین را انجام داد.

3- کمی به شرایط ماشین اهمیت دهید

بهبود شرایط ماشین می‌تواند درفروش آن بسیار مؤثر باشد. دقت داشته باشید در زمانی که تصمیم به فروش ماشینی خود گرفته‌اید نباید موارد فنی و یا هزینه‌های روزمره آن را رها کنید. به خاطر داشته باشید. در بسیاری از موارد مصرف‌کننده و یا خریدار بعدی به مسائلی توجه می‌کند که ممکن است به دلیل گذراندن زمان با ماشینی فعلی دیگر برای شما اهمیت نداشته باشد. برای آنکه بتوانید فروش ماشینی مناسب‌تری انجام دهید بهتر است به این موارد نیز دقت نمایید. برای مثال درصورتی‌که روکش صندلی کف‌پوش‌های ماشین مشکلی دارند بهتر است آن‌ها را نو کرده و ماشینی خود را به‌صورت یک ماشینی تروتمیز به فروش برسانید.

سریع‌ترین روش فروش ماشین چیست؟

همان‌طور که دیدید فروش ماشین یکی از مواردی است که نکات بسیاری به همراه دارد. انتخاب زمان مناسب و شرایط مناسب درفروش ماشین ازجمله کارهایی است که می‌تواند هزینه‌های شما را به شدت کاهش داده و همچنین سرمایه شما را محافظت نماید. برای این که بتوانید به‌راحتی، با کمترین هزینه و کمترین مدت زمان فروش ماشینی مناسب و رضایت بخشی را داشته باشید، می‌توانید به وب‌سایت همراه مکانیک مراجعه نمایید.

با مراجعه به صفحه فروش ماشین hamrah-mechanic.com/cars-for-sale به‌راحتی و با چند کلیک ساده می‌توانید خدمت فروش سفارشی ماشین را انتخاب نموده تا در کمترین زمان ممکن مشاوران این شرکت با شما تماس حاصل نمایند. پس از تماس مشاوران و تعیین زمانی برای کارشناسی‌ماشین مراحل دیگر فروش ماشین شما به شرح زیر انجام خواهد شد:

- مراجعه کارشناس به محل و انجام کارشناسی کامل ماشین

- واردکردن اطلاعات ماشینی شما در نمایشگاه آنلاین همراه مکانیک

- پاسخگویی به تماس‌ها و سؤال‌های مشتریان در مورد ماشینی شما

- مراجعه مجدد کارشناس به همراه خریدار

- استفاده از مشاوره حقوقی همراه مکانیک برای عقد قولنامه

دقت داشته باشید خدمت فروش سفارشی ماشین همراه مکانیک در اسرع وقت انجام خواهد شد و هیچ‌گونه هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی