امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۰۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

تلاش ترامپ برای معامله تسلیحات هسته ای با روسیه پیش از انتخابات

ترامپ امیدوار است قبل از انتخابات بتواند معامله تسلیحات هسته ای لحظه آخری با پوتین را به سر انجام برساند.
به گزارش هیل در شش ماه گذشته ایالات متحده و روسیه در حال مذاکره در مورد یک توافق هسته ای هستند اما نمایندگان هر دو کشور تا همین اواخر به پیشرفتی در مذاکرات وین دست نیافته اند.
رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده و نیکولای پاتروشف روس ، دوم اکتبر در ژنو ملاقات کردند و موفقیت در این نشست باعث شد که مارشال بیلینگسلیا ، فرستاده کنترل تسلیحاتی ترامپ در آخرین لحظه به هلسینکی سفر کند و سفر دیگری را در آسیا تنظیم کند.
یک منبع مطلع اعلام کرد که که این توافق نامه می تواند ظرف یک هفته با شروع مذاکرات به پایان برسد.اما سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر امور خارجه روسیه  اعلام کرد هنوز اختلافات زیادی در این باره وجود دارد.
بنابراین گزارش، علاوه بر انتخابات پیش رو ، دولت ترامپ همچنین امیدوار است که به توافق تسلیحاتی هسته ای بین روسیه و ایالات متحده دست یابد.
این در حالیست که پوتین و جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات هم ابراز تمایل کرده اند که این توافق نامه هسته ای فعلی که ۵ فوریه منقضی می شود  را پنج سال تمدید کنند.اما مقامات ترامپ می خواهند هر دو طرف ساخت انبارهای کلاهک هسته ای را متوقف کنند. ایالات متحده همچنین می خواهد روسیه به مذاکرات مربوط به توافق نامه تسلیحات هسته ای با چین هم متعهد شود.
بیلینگزلیا گفته است اگر روسیه از انجام معامله قبل از انتخابات امتناع ورزد با انتخاب مجدد ترامپ ، ایالات متحده درخواست بیشتری در این معامله خواهد کرد.
هیل می نویسد: به گفته مذاکره کننده اصلی، این توافق ممکن است تا فردا انجام شود.
وی گفت: ترامپ به وضوح اعلام کرده است که می خواهد معامله انجام شود و من فکر می کنم پوتین خیلی دوست دارد با رئیس جمهور ترامپ توافق نامه ای با وی  امضا کند.

منبع: شفقنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی