امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴

ماجرای «ایمیل‌های فاش شده» هیلاری کلینتون؛ متن‌‌هایی که وجود خارجی نداشت

با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تلاش دارد یک پرونده قدیمی که پیشتر برای او خاطرات خوبی را ساخته، دوباره باز کند؛ «ایمیل‌های هیلاری کلینتون»
خرداد: با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تلاش دارد یک پرونده قدیمی که پیشتر برای او خاطرات خوبی را ساخته، دوباره باز کند؛ «ایمیل‌های هیلاری کلینتون»

به گزارش خرداد به نقل از یورونیوز، رئیس جمهور کنونی آمریکا در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی بسیار از این ماجرا برای حمله به رقیب خود استفاده کرد و در نهایت هم موفق شد وزیر خارجه پیشین آمریکا در انتخاباتی جنجالی را شکست دهد.

 رئیس جمهوری آمریکا اکنون با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ میلادی تلاش می‌کند حجم بیشتری از ایمیل‌های خانم کلینتون را از حالت محرمانه خارج و آنها را منتشر کند.

ترامپ هرچند برای انتشار هرچه سریعتر ایمیل‌های هیلاری کلینتون اصرار دارد، اما هنوز هیچ متن جدیدی از ایمیل‌های وزیر خارجه پیشین آمریکا منتشر نشده است.

در ۲۴ ساعت گذشته در شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان مطالب گسترده‌ای از موضوعات عجیب و غریب منتشر شد که مدعی بودند از ایمیل‌های هیلاری کلینتون استخراج شده است

ماجرا اما آنجا کلید خورد که دونالد ترامپ از مایک پمپئو انتقاد کرد که چرا ایمیل‌های هیلاری کلینتون در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ را منتشر نکرده است. بعد از آن بود که تلاش‌ها برای از طبقه‌بندی خارج کردن ایمیل‌های خانم کلینتون از سوی دولت آمریکا سرعت گرفت.

با این وجود تا این لحظه هنوز متن یا ایمیل تازه‌ای از خانم کلینتون منتشر نشده است. روز جمعه ۹ اکتبر، مایک پمپئو در گفتگو با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد در اولین فرصت ممکن و احتمالا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این ایمیل‌ها منتشر خواهد شد.

وب‌سایت فارن پالسی روز سه‌شنبه ۱۳ اکتبر، در مقاله‌ای به این موضوع پرداخت و این پرسش را مطرح کرد که این ایمیل‌ها شامل چه موضوعاتی خواهد بود؟ فارن پالسی در این مقاله همچنین اعلام کرد ما هنوز نمی‌دانیم قرار است چه میزان از ایمیل‌های خانم کلینتون در زمان حضور او به عنوان وزیر امور خارجه منتشر شود. ضمن اینکه نمی‌دانیم محدودیت‌های موضوعی در خصوص انتشار وجود خواهد داشت یا خیر؟

این در حالیست که دقیقا روز گذشته شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان اسیر اخبار جعلی شده بود که مشخص نبود چه ریشه‌ای دارد
 
در ماجراهایی از این دست سرعت انتشار اخبار غیرواقعی و همچنین گستردگی رسانه‌هایی چون توییتر و تلگرام بر روند انتشار اخبار بدون توجه به صحت و حقانیت خبر اثر می‌گذارد و کاربرانی که به صورت طبیعی از شنیدن اخبار عجیب با تیرهای غریب شگفت‌زده می‌شوند بسیار سریعتر و هیجان‌زده‌تر از موارد معمول این گزارش‌های جعلی را نشر می‌دهند.
برچسب ها: هیلاری کلینتون
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی