امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

اقدام شگفت آور چین پس از ابتلای ۱۲ نفر به کرونا در «چینگ دایو»

کمیسیون بهداشت محلی شهر «چینگ دایو» واقع در استان «شاندونگ» در شرق چین اعلام کرد که در پی بروز مواردی از ابتلا به کرونا در این منطقه، بیش از ۴ میلیون نفر از شهروندان در مدت ۲ روز مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اند.
به گزارش خرداد به نقل از این کمیسیون، شمار کسانی که روزهای دوشنبه و سه شنبه در این شهر مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اند به بیش از ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار نفر رسیده است و قرار است در سه روز آینده نزدیک به ۵ میلیون نفر دیگر در این شهر مورد ازمایش قرار گیرند

کمیسیون در بیانیه ای آورده که بررسی ها روی نمونه های نزدیک به ۲ میلیون نفر نشان می دهد که هیچ مورد مثبتی وجود نداشته است و قرار است در روزهای آینده نتیجه آزمایش دیگران نیز اعلام شد.

این آزمایش گسترده در شهری با جمعیت ۹ میلیون نفر پس از آن آغاز شد که تعدادی از بیمارانی که به یک بیمارستان محل درمان مبتلایان ورودی کرونا به چین بستری شده بودند، مراجعه کرده و به این ویروس مبتلا شدند و شمار تاییدشدگان اکنون در چینگ دایو ۱۲ نفر است که حال ۳ نفر از آنها نسبتا وخیم گزارش شده است.

خبرگزاری شین هوا نوشت: آزمایش اسید نوکلئیک در سطح شهر با شرکت حدود ۹ میلیون شهروند از روز دوشنبه آغاز شد و طبق اخطاریه صادر شده توسط کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری، قرار است روز جمعه به پایان برسد.

این در شرایطی است که شمار مبتلایان به کرونا در سطح جهان به ۳۸ میلیون نفر رسیده است و تلویزیون مرکزی چین گزارش کرده است که اقدام چین برای چنین آزمایش های وسیعی نشان از جدی بودن این کشور در مهار کرونا دارد.

این اولین بار پس از نزدیک به ۵۰ روز است که مواردی از ابتلا به کرونا در چین گزارش می شود. همه افراد مبتلا با کسانی که از کشورهای دیگر به چین بازگشته بودند، در ارتباط بوده اند و بیماری منشا داخلی نداشته است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی