امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹

توضیح پلیس اینترپل ناجا درباره ی بازداشت مجرم بزرگ اقتصادی ایران در اسپانیا

رییس پلیس اینترپل ناجا درباره جزییات جدید از استرداد مدیرعامل فراری بانک سرمایه به کشور توضیحاتی داد. سردار شیرزاد رییس پلیس اینترپل ناجا درباره بازگرداندن یکی از مجرمان اقتصادی به کشور گفت: یکی از مجرمان پرونده چندهزار میلیاردی بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان که مدیرعامل این بانک نیز بود، پس از صدور اعلان قرمز در صحنه بین‌الملل در اسپانیا شناسایی و بازداشت شد.
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وی با بیان اینکه پس از ارسال مدارک استرداد به اسپانیا این فرد بازداشت شد، افزود که مسیر استرداد به این صورت بود که متهم از کشوری که در آنجا شناسایی شد تحویل گرفته و برگردانده شد.

سردار شیرزاد توضیح داد: خوشحالم که استرداد این متهم همزمان با هفته ناجا بود. پلیس بین‌الملل وظیفه پیگیری اقدامات فراملی دارد و این بخش استرداد مجرم را انجام داد.

رئیس پلیس اینترپل ناجا با بیان اینکه اقداماتی این‌چنینی زمینه شروع جرائم اقتصادی و پیگیری درباره آن را سخت می‌کند، گفت: فعالیت پلیس بین‌الملل بازتاب اقدامات پیشگیرانه هم داشته است.

وی ادامه داد: آن چیزی که ما می‌دانیم و براساس آنچه در دادگاه مطرح شد او هزاران میلیارد تومان اختلاس کرده است.

توضیحات رییس پلیس اینترپل ناجا درباره پیگیری استرداد متهمان فراری از کانادا

رییس پلیس اینترپل ناجا در پاسخ به این سوال که آیا متهم استردادی از کشور کانادا داشته‌ایم یا خیر، گفت: استرداد از کانادا موضوعی است که تمام بخش‌های مختلف پیگیر آن هستند.

وی افزود: ما برای متهمان فراری در این کشور هم اعلان قرمز صادر کرده‌ایم.

به گفته سردار شیرزاد، در کانادا شرایط دیپلماسی فراهم نشده است، اما همان متهمانی که در آنجا حضور دارند اگر از این کشور خارج شوند، باز هم تحت اعلان قرمز هستند.

رییس پلیس اینترپل ناجا گفت: ما مواردی داشته‌ایم که شخص از کانادا به کشوری دیگر رفته و کشور مقصد او را بازداشت کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی