امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷

رییس جمهور آذربایجان: ۶ روستای دیگر را از اشغال نیروهای ارمنی در قره باغ آزاد کردیم

"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه آزادی شش رروستای دیگر از اشغال نیروهای ارمنی در منطقه مورد مناقشه قره باغ را اعلام کرد.
به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، علی اف در صفحه توییتری خود نوشت: ارتش جمهوری آذربایجان روستاهای "آریش" شهرستان "فضولی" ، "دشولی" شهرستان "جبرایل" و نیز روستاهای "ادیشه" ، " دودوکچو" ، "ادیلی" و " چیراگوز " شهرستان "خوجاوند " را از اشغال آزاد کرد.

رییس جمهوری آذربایجان امروز همچنین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "ان تی وی" ترکیه اعلام کرد که ارتفاعات راهبردی در شمال ، جنوب و شرق قره باغ تحت کنترل ارتش جمهوری آذربایجان می باشد.

علی اف با تاکید بر این که هدف اصلی جمهوری آذربایجان برقراری تمامیت ارضی خود است، افزود : به همین دلیل هدف عمده ما در میدان نبرد آزادسازی ارتفاعات راهبردی از اشغالگران و برقراری کنترل بر اراضی بزرگ می باشد.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهرماه جاری پس از یک وقفه چند هفته‌ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

با وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات جمعه گذشته ( ۱۸ مهرماه) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش‌بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ به صورت مرتب نقض شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی