امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶

پلیس: خبر جریمه رانندگان بدون ماسک در فارس، کذب است / این طرح فقط در تهران اجرا می شود

رئیس پلیس راهور فارس گفت: طرح برخورد با رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بدون ماسک فقط در تهران اجرا می‌شود.
به گزارش خرداد به نقل از پلیس راهور، سرهنگ مصطفی عباسی در این باره اظهار داشت: در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اعمال جریمه برای رانندگان بدون ماسک در استان فارس، پلیس موضوع را مورد بررسی قرار داد.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خبر منتشر شده در فضای مجازی با موضوع اعمال جریمه برای رانندگان بدون ماسک در استان فارس کذب است و این قانون فقط در پایتخت برای رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها لحاظ می‌شود و برای عموم شهروندان صحت ندارد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این طرح فعلا در تهران اجرا می‌شود و در هیچ استان و شهرستان دیگری عملیاتی نشده است، اضافه کرد: اعمال جریمه در تهران فقط به صورت دستی و نه از طریق دوربین‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور استان فارس افزود: این طرح در تهران در مرحله اول به صورت تذکر شفاهی و در صورت سرپیچی راننده خاطی، در مرحله بعد نسبت به اعمال قانون و لحاظ کردن جریمه اقدام می‌شود.

وی به رانندگان و شهروندان هشدار داد: مراقب اخاذان مامورنما که با دستگاه کارت خوان به بهانه استفاده نکردن از ماسک به شما مراجعه می‌کنند و قصد اخاذی دارند، باشید و در صورت مشاهده سریعا با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرید.
برچسب ها: پلیس ، تهران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی