امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵

سازمان ملل: شهرک‌سازی‌های جدید اسرائیل در کرانه باختری غیرقانونی است

«نیکولای ملادینوف» فرستاده ویژه صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه روز پنجشنبه احداث واحدهای مسکونی صهیونیستی جدید در کرانه باختری را غیر قانونی عنوان کرد.
به گزارش خرداد ، ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ملادینوف افزود: احداث شهرک های اسرائیلی طبق قوانین بین المللی غیر قانونی است و مانع اصلی صلح به شمارمی آید.

وی گفت: تعداد شهرک های جدید و مکان هایی که قرار است این شهرک ها در آنها ساخته شود، نگرانی جدی را برای کسانی که همچنان به تقویت صلح اسرائیل و فلسطین متعهد هستند، ایجاد می کند.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد همچنین از مقام‌های صهیونیستی خواست تا هرگونه فعالیت مرتبط با شهرک سازی را متوقف کنند.

شورای عالی برنامه‌ریزی مدیریت عمرانی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه بار دیگر ساخت بیش از ۴ هزار واحد مسکونی در کرانه باختری را تصویب کرد.

علیرغم مخالفت های جهانی با شهرک سازی های غیرقانونی و اشغالگری های رژیم صهیونیستی این رژیم در دهه های گذشته بیش از ۵۰ درصد کرانه باختری (از جمله بیت المقدس) را برای ساخت شهرک های مسکونی و پایگاه های نظامی تصرف کرده است.

براساس قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک سازی های رژیم اشغالگر قدس علیرغم برخی محکومیت های بین المللی و برخلاف قطعنامه های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر زیاد شده است.
برچسب ها: سازمان ملل
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی