امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷

مسکو: توافقنامه لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه بزودی نهایی می‌شود

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که توافقنامه لغو روادید گروهی بین مسکو و تهران در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.
خرداد_ زاخارووا در نشست خبری هفتگی در پاسخ به این سوال ایرنا مبنی بر زمان اجرایی شدن توافقنامه لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه یادآور شد: توافقنامه برای لغو روادید گروهی بین دولت ایران و روسیه در روز ۲۷ ماه مارس سال ۲۰۱۷ امضا شده است.

وی با بیان اینکه این توافقنامه توسط وزیران امور خارجه ایران و روسیه در جریان سفر محمد جواد ظریف به مسکو در روز ۲۷ ماه مارس سال ۲۰۱۷ امضا شد، گفت: در توافقنامه لغو روادید گروهی برای سفرهای گردشگری اتباع دو کشور پیش بینی شده است.

زاخارووا خاطرنشان کرد: در این توافقنامه، سفر گروهها از ۵ تا ۵۰ نفر تا مدت ۱۵ روز پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: مطابق بند ۲ ماده ۴ این توافقنامه، سازمان فدرال گردشگری روسیه (روس توریسم) از طرف روسیه مجری این توافقنامه است. در زمان حاضر، این سازمان با شرکای ایرانی برای نهایی کردن اجرای این توافقنامه تلاش می کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما معتقدیم که تصمیم برای آغاز اجرای توافقنامه، باتوجه به شرایط اپیدمیولوژیکی در روسیه و ایران و محدودیت های برای پیشگیری از شیوع کرونا گرفته شده است.

سند تسهیل صدور روادید برای اتباع ایران و روسیه در سال ۲۰۱۵ و توافقنامه لغو نظام روادید گروهی در پی سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه در ماه مارس سال ۲۰۱۷ امضا شد.

توافقنامه لغو نظام روادید برای سفرهای گروهی پس از امضای اسناد مربوطه از سوی مقامات گردشگری ایران و روسیه اجرا می شود.

گردشگران انفرادی شامل این توافق نمی شوند و باید به صورت جداگانه درخواست روادید دهند.
برچسب ها: مسکو ، روسیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی