امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

وال استریت ژورنال: دیدار مخفیانه یک مقام ارشد کاخ سفید با دولت بشار اسد برای آزادی دو گروگان آمریکایی

این نخستین بار در یک دهه گذشته است که یک مقام بلند‌‌پایه آمریکایی در این سطح با دولت بشار اسد در سوریه دیدار و گفتگو می‌کند؛ آخرین ملاقات میان نمایندگان ارشد دو کشور در سوریه به سال ۲۰۱۰ باز می‌گردد.
خرداد_ نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال مدعی شد که یک مسئول بلند پایه کاخ سفید به تازگی در دمشق با نمایندگان دولت سوریه دیدار و گفتگو کرده است.

یورو نیوز نوشت؛ در این گزارش که روز یکشنبه منتشر شد، آمده است که مذاکرات بر سر آزادی گروگان‌های آمریکایی بوده و یک مقام ارشد مبارزه با تروریسم در کاخ سفید به نمایندگی از دولت آمریکا پیش‌تر برای انجام این گفتگو‌ها به دمشق سفر کرده بود.

منابع کاخ سفید و افرادی که از گفتگوهای محرمانه نماینده دولت آمریکا با مسئولان سوری مطلع بودند در گفتگو با وال استریت ژورنال اعلام کردند که کاش پاتل، از دستیاران دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با تروریسم اوایل سال جاری میلادی برای مذاکراتی محرمانه به دمشق سفر کرده بود.

بر اساس این گزارش، آقای پاتل در تلاش برای آزادی دست کم دو آمریکایی که گمان می رود توسط نیروهای بشار اسد به گروگان گرفته شده باشند به این ماموریت اعزام شده است.

در گزارش وال استریت ژورنال به زمان دقیق انجام این مذاکرات محرمانه و نیز طرف‌های سوری شرکت کننده در این گفتگوها اشاره‌ای نشده است.

این نخستین بار در یک دهه گذشته است که یک مقام بلند‌‌پایه آمریکایی در این سطح با دولت بشار اسد در سوریه دیدار و گفتگو می‌کند؛ آخرین ملاقات میان نمایندگان ارشد دو کشور در سوریه به سال ۲۰۱۰ باز می‌گردد.

ایالات متحده سال ۲۰۱۲ در مخالفت با سرکوب اعتراض‌های داخلی روابط دیپلماتیک خود را با سوریه قطع کرد و به تبع آن این کشور را تحت تحریم‌های اقتصادی قرار داد.

آستین تیس، روزنامه نگار و تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا دریایی یکی از دو گروگانی است که کاخ سفید برای آزادی آنها مذاکرات محرمانه با دولت بشار اسد انجام داده است. این خبرنگار آمریکایی سال ۲۰۱۲ حین تهیه گزارشی ناپدید شده بود.
مجد کمالماز ، یک درمانگر سوری- آمریکایی دیگر گروگان مد نظر کاخ سفید است که به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال سال ۲۰۱۷ پس از عبور از یک ایستگاه بازرسی تحت کنترل نیروهای دولت سوریه ناپدید شده است.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع اعلام کرده که دولت سوریه دست کم چهار گروگان دیگر آمریکایی را در اسارت خود دارد.

مسئولان کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا هنوز نسبت به اخبار منتشر شده در باره دیدار یک مقام بلند پایه کشورشان با نمایندگان دولت سوریه در دمشق واکنشی نشان نداده‌اند.

از سوی دیگر واشنگتن پست به تازگی در گزارشی به نقل دونالد ترامپ نوشته بود که دولت آمریکا به شدت در تلاش است تا دولت سوریه را به آزادی آستین تیس متقاعد کند و در این خصوص نامه‌ای نیز برای دمشق ارسال کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی