امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵

آمریکا، سودان را از فهرست دولت‌های حامی تروریسم حذف می‌کند درازای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیست

خرداد: مقام‌های آمریکایی گفتند که واشنگتن قصد دارد سودان را در ازای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف کند.

به گزارش خرداد ، ایرنا به نقل از رویترز، دو مقام آمریکایی روز دوشنبه گفتند که دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به حصول توافقی با سودان نزدیک می‌شود که براساس آن واشنگتن خارطوم را از فهرست دولت‌های حامی تروریسم حذف می‌کند.

یکی از مقام‌های آمریکایی به رویترز گفت که این توافق که احتمالا در روزهای آینده اعلام می‌شود، همچنین شامل گام‌هایی برای ایجاد روابط دیپلماتیک میان سودان و رژیم صهیونیستی است اما هنوز کار بر روی جزئیات آن ادامه دارد.

به نوشته رویترز، تنش‌زدایی از روابط رژیم صهیونیستی با یک دولت عربی دیگر می‌تواند ترامپ را قادر به اعلام دستاورد دیپلماتیکی دیگر در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳ آبان‌ماه کرده و به انتخاب مجدد او کمک کند.

براساس این گزارش، یکی از محورهای مهم مذاکرات میان سودان و ایالات متحده، اصرار خاطوم بر این نکته است که خروج این کشور از فهرست دولت‌های حامی تروریسم آشکارا به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ربط داده نشود.

همچنین، مقام‌های سیاسی و نظامی سودان در رابطه با سرعت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اختلاف نظر دارند.

پیشتر، مقام‌های امارات متحده عربی و بحرین به همراه مقام‌های صهیونیستی با حضور در کاخ سفید، توافق سازش با رژیم صهیونیستی را در حضور ترامپ امضا کردند.
برچسب ها: آمریکا ، سودان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
<