امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲

اردوغان: هدف مکرون مجازات مسلمانان است/ از گسترش دین اسلام برآشفته اند به آن حمله می کنند

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (سه شنبه)، در جریان نشست کشورهای اسلامی که توسط ریاست امور دینی این کشور برگزار شده بود؛ «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه را به حمله به اسلام به هدف«تسویه حساب» متهم کرد.
به گزارش آرتی عربی؛ اردوغان اظهار داشت: هدف مکرون از طرح «اسلام فرانسوی» مجازات اسلام و مسلمانان است .

وی افزود: «کسانی که از ظهور و گسترش اسلام آشفته شده اند، با استناد به بحران هایی که خود علت آن هستند، به دین ما حمله می کنند».

اردوغان با ابراز تاسف از اینکه سرزمین های اسلامی در معرض حملات زیادی قرار گرفته اند، اظهار داشت: این سرزمین ها، قرن های زیادی، با دانش و خرد و صلح، مسیر بشریت را روشن کرده بودند.

رئیس جمهور ترکیه نسبت به تعصب قومی و فرقه ای و تروریسم هشدار داد و خاطرنشان کرد: «این ها فتنه هایی هستند که جهان اسلام را از درون نابود می کنند».

اردوغان بر ضرورت حرف شنوی کشورهای مسلمان از یکدیگر تاکید کرد و گفت در این برهه دردناک و چالش برانگیز؛ تبادل نظر میان کشورهای مسلمان بسیار مهم است

وی همچنین تاکید کرد: «واقعیت غم انگیز مسلمانان»، امپرالیست ها و دشمنان اسلام را ترغیب می کندتا به آنها آسیب برسانند».

منبع: شفقنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی