امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶

اردوغان: برای آزمایش اس ۴۰۰ از آمریکا اجازه نمی گیریم

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: ترکیه آزمایشات موشکی سامانه « s-400» را که از روسیه خریداری کرده، انجام داده است و موضع واشنگتن در این رابطه برای ما اهمیتی ندارد.
به گزارش آرتی عربی؛ اردوغان امروز (جمعه) به خبرنگاران گفت: خبرهای مربوط به آزمایش سامانه درست است، دیدگاه ایالات متحده آمریکا در این زمینه برای ما اهمیتی ندارد و ما از آنها اجازه نخواهیم گرفت.

اردوغان با تاکید بر اینکه آزمایش های سامانه «s400» و انواع دیگر اسلحه در ترکیه ادامه خواهد داشت، افزود: یونان دارای سامانه « S-300» ساخت روسیه است، در حال حاضر نیز از آن استفاده می کند، آیا دولت آمریکا تا به حال در این باره از طرف یونانی سؤال کرده است؟ هرگز.

خاطرنشان می شود، پیش از این، ایالات متحده آمریکا اقدام ترکیه را در فعال کردن سامانه های «s400»، به شدت محکوم کرده بود و نسبت به پیامدهای خطرناک این اقدام ترکیه، در مورد روابط امنیتی دو کشور هشدار داده بود، چرا که به گفته آنها، این اقدام، با مسؤولیت های ترکیه به عنوان یک متحد در چارچوب «ناتو» و به عنوان شریک استراتژیک ایالات متحده آمریکا تناقض دارد.

منبع: شفقنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی