امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱

کاخ سفید: ترامپ خروج سودان از فهرست دولت‌های حامی تروریسم را به کنگره اعلام کرد

خرداد_ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم خود برای خارج کردن نام سودان از فهرست دولت‌های حامی تروریسم (به زعم آمریکا) را به اطلاع کنگره آمریکا رساند.
به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، سرویس رسانه‌ای کاخ سفید روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم خود برای حذف نام سودان از فهرست دولت‌های حامی تروریسم مورد نظر آمریکا را به اطلاع کنگره رسانده است.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، روز گذشته دولت انتقالی سودان 335 میلیون دلار به یک حساب ضمانتی ثالت واریز کرده است تا در نهایت این مبلغ به آسیب‌دیدگان و خانواده قربانیان تروریسم در آمریکا پرداخت شود و متعاقباً دونالد ترامپ نیز امروز طبق وعده قبلی نام سودان را از فهرست دولت‌های حامی تروریسم حذف کرده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در پیامی توئیتری به سودان وعده داده بود که در صورت پرداخت 335 میلیون دلار غرامت به سیب‌دیدگان و خانواده قربانیان آمریکایی تروریسم، این کشور را از فهرست موسوم به «دولت‌های حامی تروریسم» خارج می‌کند.

دونالد در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «خبرهای عالی! دولت جدید سودان که در حال دستیابی به پیشرفت‌های بسیار بزرگی است، با پرداخت 335 میلیون دلار به آسیب‌دیدگان و خانواده قربانیان آمریکایی تروریسم موافقت کرده است.»

وی افزود: «به محض اینکه این مبلغ پرداخت شود، من سودان را از فهرست دولت‌های حامی تروریسم حذف خواهم کرد. سرانجام پس از مدت‌ها، دادخواهی برای مردم آمریکا و گامی بزرگ برای سودان!»

برچسب ها: کاخ سفید ، ترامپ ، سودان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی