امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳

کره شمالی: غباری که از چین می آید باعث شیوع کرونا می شود

دولت کره شمالی نسبت به گرد و غباری که از چین وارد این کشور می شود هشدار داد و اعلام کرد که این گرد و غبار می تواند باعث شیوع ویروس کرونا در این کشور شود.
به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از البیان،روزنامه رسمی«رودونگ سینمون» کره شمالی نوشت:با ادامه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، نیاز به مقابله با گرد و غبار زرد موسمی از ناحیه چین است. اتخاذ اقدامات جامع در این زمینه بسیار مهم است.

هنوز هیچ مدرکی دال بر اینکه ویروس کرونا می تواند از صحرای۱۹۰۰ کیلومتری«گوبی» وارد کره شمالی شود وجود ندارد چرا که اندازه معمول فاصله اجتماعی دو متر است البته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا اعلام کرده است که قطرات حاوی ویروس می توانند گاهی اوقات برای چند ساعت در هوا معلق بمانند.

این روزنامه کره ای اعلام کرد شهروندان باید از فعالیت در فضای باز خودداری کنند و پروتکل های بهداشتی مثل ماسک زدن به هنگام خارج شدن از خانه را رعایت کنند.

هنوز هیچ مورد ابتلای به ویروس کرونا در کره شمالی گزارش نشده است که این باعث تعجب و شک کارشناسان بهداشتی شده است.

پیونگ یانگ محدودیت ها را در مرزهای خود تشدید کرده و برای جلوگیری از شیوع ویروس قرنطینه را اعمال کرده است. کارشناسان براین باور هستند که شیوع کرونا در کره شمالی که از نظر اقتصادی و سیاسی در انزوا است ویرانگر خواهد بود.

تلویزیون دولتیKRT کره شمالی اعلام کرد گرد و غبار زردی که از ناحیه چین می آید حاوی مواد مضر مانند فلزات سنگین و میکروارگانیسم های است که باعث انتقال بیماری ها از جمله ویروس ها می شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی