امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶

حماس اظهارات مقام‌های فرانسوی علیه مقدسات مسلمانان را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اظهارات رسمی و غیررسمی در فرانسه علیه مقدسات مسلمانان و توهین به پیامبر اعظم (ص) را محکوم کرد.
به گزارش خرداد،  ایرنا به نقل از تارنمای حماس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین روز شنبه در بیانیه‌ای، اظهارات رسمی و غیررسمی در فرانسه علیه مقدسات مسلمانان و توهین به پیامبر اعظم (ص) را تحت هر بهانه و توجیهی محکوم کرد.

حماس افزوده است: توهین به همه ادیان و پیامبران تحت آزادی عقیده و بیان نیست، بلکه فرهنگ نفرت و اختلاف در میان مردم را ترویج می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: چنین رفتارهای مذمومی، مردم و دولت‌ها را به سمت درگیری سوق می‌دهد؛ آن هم در زمانی که انسان‌ها به ارزش‌هایی چون هم‌زیستی و تسامح نیاز شدیدی دارند، این مهم تأثیر منفی بر امنیت و صلح جهانی خواهد گذاشت.

حماس همچنین درخصوص پیامدهای تدوام چنین رفتارهایی به ویژه در سطح رسمی در فرانسه هشدار داده است.

رییس جمهوری فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد و آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم خواند؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.
پربیننده ترین