امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵

قالیباف: به زودی طرح تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز می‌شود

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است، گفت: به زودی با حفظ کرامت ملت با همراهی مدیران اجرایی، تامین کالاهای اساسی خانوارها آغاز خواهد شد.
خرداد: محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در روزهای اخیر دشمنی کم خردانه سردمداران کشور فرانسه با پیام‌آور رحمت حضرت محمد (ص) قلب مومنان سراسر جهان را به دردآورده است. آنها که کوچکترین کلمات را در قبال خود تحمل نمی‌کنند، حال برای دشمنی با اسلام و تمام ادیان آسمانی زشتی و بی حرمتی را به نهایت رسانده‌اند و نشان می‌دهند که بویی از انسانیت ، مهربانی، صلح و مودت میان انسان‌ها نبرده‌اند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اقدامات شنیع اخیر حاکمان فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم و با صدای بلند می‌گوییم که نور پیامبر اسلام (ص) و پیام خداوند با این اقدامات کور بی حاصل و ضدانسانی قابل خاموش کردن نیست و بی شک مکر دشمنان اسلام به خود آنها باز خواهد گذشت.

قالیباف با بیان اینکه درس پیامبر در سراسر عمر مبارک خود به همه مسلمانان حفظ وحدت کلمه ، رعایت اخلاق و مهربانی با بندگان خدا بود، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند همه با تاسی از ایشان علاوه بر عمل بر وظایف خود در مقابل مردم جوانب اخلاق را در عبارات و انتقادات رعایت کنیم و کاستی ها و ناکارآمدی ها را با هدف حل مشکلات مردم به سمت تلاش بی وقفه و عمل به قانون هدایت کنیم.

وی ادامه داد: اطمینان دارم که همه نمایندگان از این پس حرف‌هایی که مردم به آنها می‌زنند و گلایه‌های مردم از مسوولین اجرایی را در سینه خود محفوظ می‌دارند و آن را به تلاش به حرکت درآوردن چرخ‌های اقدام در همه بخش های اجرایی کشور با اولویت مسائل اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نظارتی مجلس تبدیل می‌کنند و دولت را از طریق نقد صریح و دلسوزانه، ‌نظارت و کنترل بر بودجه و اجرای قوانینی که معطل مانده است یا خلاف قانون عمل می‌شود به مجلس و مردم پاسخگو می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب بر لزوم حمایتی معیشتی از مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر تاکید کردند، مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در این شرایط دشوار معیشتی مردم احساس کنند که در وسط مشکلات تنها هستند و کسی در اندیشه کوچک شدن سفره آنها نیست.

وی تاکید کرد: به زودی با حفظ کرامت ملت با همراهی مدیران اجرایی، تامین کالاهای اساسی خانوارها آغاز خواهد شد.

قالیباف در ادامه سالروز امامت حضرت ولی عصر صاحب زمان (عج) را به تمامی عدالت طلبان و مسلمین جهان تبریک گفت و افزود: دوره غیبت دوره آماده باش دائم مومنان و تلاش مستمر برای مبارزه با ظلم و برپایی حق است. منتظران حضرت مهدی (ع) همیشه در تلاش دائمی برای اصلاح هستند و ملت صاحب الزمان هرگز احساس بن بست و چاره نداشتن نمی‌کنند و به یاری خداوند در هر مسیر و جاده‌ای نشان خواهند داد که خدعه‌های دشمنان بی‌اثر و شکست خورده است و مستضعفان وارثان حقیقی زمین هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: خداوند همه ما را از پیروان راستین حضرت مهدی موعود قرار دهد.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی