امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷

خبر خوب در مورد واکسن آکسفورد؛ ایجاد پاسخ ایمنی مشابه در افراد جوان و مسن

وبگاه اینترنتی شبکه اسکای نیوز عربی نوشت: واکسن ویروس کرونا که دانشگاه آکسفورد انگلیس در حال ساخت آن است، در افراد مسن و جوان واکنش ایمنی مشابه نشان داده و امیدها را برای خروج از بحران ناشی از این ویروس کشنده بالا برده است.
به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، شرکت داروسازی انگلیس موسوم به «آسترازنکا» که به ساخت این واکسن کمک می کند، روز گذشته اعلام کرد که این واکسن همچنین به واکنش های منفی کمتر در افراد مسن منجر می شود.

به این واکسن موفق به عنوان عاملی برای تغییر قواعد بازی مبارزه با ویروس کرونا نگاه می شود؛ ویروسی که تاکنون منجر به مرگ بیش ازیک میلیون و ۱۱۵ هزار نفر در سراسر جهان شده و اقتصاد جهانی و زندگی میلیارها انسان را فلج کرده است.

سخنگوی شرکت آسترازنکا گفت: اینکه می بینیم پاسخ های ایمنی بین افراد مسن و جوان مشابه هم است و واکنش های منفی در افراد مسن کمتر است، ترغیب برانگیز است.

براساس گزارشی که روز سه شنبه روزنامه گاردین منتشر کرده، سخنگوی این شرکت افزود: نتایج، ایجاد شواهد بیشتر در مورد ایمنی این واکسن را نشان می دهد.

آسترازینکا اما در باره اینکه این واکسن و نتایج مرحله سوم آزمایش های بالینی کی منتشر می شود، به  جزئیات کاملتری اشاره نکرده است.

اخباری که درباره پاسخ ایمنی این واکسن در افراد مسن منتشر می شود، مثبت محسوب می شود زیرا سیستم ایمنی با بالارفتن سن تضعیف می شود و افراد مسن بیشتر از بقیه در معرض خطر مرگ ناشی از این ویروس قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی