امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

رسانه اسرائیلی: هدف از توافق با کشور های عربی ایجاد ائتلاف منطقه ای علیه ایران است

خرداد_ رسانه های اسرائیلی ادعا کردند که بالاترین هدف توافق با کشورهای عربی، ایجاد یک ائتلاف منطقه ای شامل اسرائیل،، امارات، بحرین، سودان، مصر، اردن و شاید بعداً عربستان سعودی، برای مقابله با آنچه «تهدید ناشی از ایران و افراط گرایی اسلامی» خوانده شده، می باشد.
به گزارش المیادین، یونی بن مناحم ، کارشناس امور عرب و پژوهشگر مرکز امور عمومی و بین المللی در مصاحبه با "کانال هفت” اسرائیل اظهار داشت:«بالاترین هدف توافق با کشورهای عربی، سودان است که بخش اصلی و استراتژیک این توافق است».

وی خاطرنشان کرد که هدف بالاتری در مورد توافق نامه های منعقد شده با کشورهای عربی وجود دارد. سودان از نظر استراتژیک، یک کشور مهم در دریای سرخ است و این موضوع برای اسرائیل مهم است.

این مقام اسرائیلی به قصد ایجاد ائتلافی منطقه ای که شامل اسرائیل، امارات متحده عربی ، بحرین ، سودان ، مصر و اردن ، و شاید بعداً عربستان سعودی، اشاره کرد و گفت:« این ائتلاف سه هدف خواهد داشت: مقابله با تهدیدات ناشی از ایران و مهار مسیرهای نفوذ ایران در خاورمیانه؛ مهار تقویت و نفوذ محور اخوان المسلمین به رهبری ترکیه و قطر و همچنین ایجاد پلی بین اسرائیل و فلسطینیان در تلاش برای رسیدن به یک توافق پس از کنار رفتن محمود عباس».
برچسب ها: اسرائیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی