امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

پومپئو: آزار مسلمانان چین بزرگترین تهدید برای آزادی مذهب است

وزیر خارجه آمریکا باز هم در موضوع آزادی مذهب و مسلمانان اویغور به چین حمله کرد.
به گزارش  رویترز، مایک پومپئو که به بزرگترین کشور اسلامی-اندونزی- سفر کرده از رفتار چین با مسلمانان خود انتقاد کرد و گفت: رفتاری که چین با مسلمانان اویغور در پیش گرفته بزرگترین تهدیدکننده آزادی مذهب در جهان است.

پومپئو در سخنرانی برای شاخه جوانان حزب نهضه‌العلما- بزرگترین حزب اسلامی اندونزی- از آنان خواست به دنبال واقعیت‌ها از نوع رفتار چین و حزب کمونیست چین با اقلیت اویغور در استان سین کیانگ باشند.

گفتنی است آمریکا بارها چین را در موضوع نقض حقوق بشر در استان مسلمان نشین این کشور سرزنش کرده و حتی کالاهای تولیدشده توسط مراکز بیگاری مسلمانان را نیز تحریم نموده است. چین بارها زندانی کردن یک میلیون مسلمان را انکار کرده و گفته آنها را بعد از بازآموزی عقیدتی و سیاسی رها می‌کند. سازمان ملل و گروه‌های حقوق بشری تاکنون در بازدید از استان سین کیانگ و بررسی وضعیت حقوق بشری این استان در غرب چین ناکام مانده‌اند. ماه گذشته بود که یک موسسه استرالیایی فاش کرد چین ۸۵۰۰ مسجد و آرامگاه اسلامی را در این استان با خاک یکسان کرده است.

منبع: شفقنا
برچسب ها: پومپئو ، چین
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی