امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲

پلوسی: ترامپ مثل یک مرد نتیجه انتخابات را بپذیرد

نانسی پلوسی رئیس دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا دیشب (۷ مهر) در گفت‌وگو با شبکه خبری‌ ام اس ان بی سی گفت که دونالد ترامپ باید به جای ایجاد شک و شبهه در مورد عدم شمارش تمامی آراء در شب انتخابات، «مثل یک مرد» نتیجه انتخابات را بپذیرد.
خرداد: وی در پاسخ به پرسشی در مورد واکنش احتمالی دمکرات‌ها به اعلام زودهنگام پیروزی ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم کرد که با زیر سؤال بردن نیاز به زمان بیشتر برای شمارش آراء پستی، «شرّ به پا می‌کند».

وی پیش‌بینی کرد که جو بایدن برنده انتخابات خواهد شد.

پلوسی گفت: ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود و ایالات آرائشان را به موقع شمارش خواهند کرد. آسان‌ترین کار (برای ترامپ) این است که مثل یک مرد برخیزد و نتایج انتخاب مردم آمریکا را بپذیرد.

وی افزود: ایراد چنین سخنانی از جانب او نشان‌دهنده نداشتن حس میهن‌پرستی و تضعیف انتخابات است. او همزمان که به کشورهای خارجی و دوستش پوتین اجازه می‌دهد تا سلامت انتخابات ما را تضعیف کنند، خود نیز چنین کاری را انجام می‌دهد.

ترامپ پیشتر گفته بود که ترجیح می‌دهد به جای شمارش دو هفته‌ای آراء، برنده انتخابات همان شب رأی‌گیری اعلام شود. با توجه به تعداد زیاد آراء پستی مقام‌های مسئول احتمال داده‌اند که نتیجه انتخابات همان شب اعلام نشود.

میانگین نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۵ روز مانده به انتخابات بایدن با اختلاف ۷.۵ درصد از ترامپ پیش است.
برچسب ها: پلوسی ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی