امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹

الجزیره: نظرسنجی‌ها بیانگر پیروزی بایدن در انتخابات است

شبکه الجزیره شامگاه پنجشنبه گزارش داد که سطح و اعتبار نظرسنجی‌ها در آمریکا از سال ۲۰۱۶ تا کنون بهبود یافته و نتایج نظرسنجی‌های کنونی نشان می‌دهد که جو بایدن نامزد دموکرات‌ها پیروز انتخابات ۲۰۲۰ است.

به گزارش ایرنا، "شیبی تلهامی" پژوهشگر و استاد علوم سیاسی در دانشگاه مریلند به الجزیره گفت: اگر ما سابقه نتایج نظرسنجی‌ها در سال ۲۰۱۶ را نداشتیم می‌شد به طور قطع گفت که بایدن پیروز انتخابات است.

تلهامی افزود: هرگونه تجزیه و تحلیل عینی در مقایسه با سال ۲۰۱۶، شما را به این باور می‌رساند که وضعیت ترامپ تقریباً ناامید کننده است.

بی اعتمادی به نظرسنجی‌ها زمانی به اوج خود رسید که در سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ برخلاف نتایج اکثر نظرسنجی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد.

اما با گذشت چهار سال از آن تاریخ، میانگین نظرسنجی های با کیفیت نشان می‌دهد که بایدن در سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا در برابر ترامپ پیشرو است.

ترامپ با رد نتایج نظرسنجی‌ها در کارزار انتخاباتی در پنسیلوانیا گفت: ما دارای آرای ۵۲ درصد هستیم، آنها نمی‌خواهند این آمار را گزارش دهند.

ترامپ افزود: هر نظرسنجی که به نفع ما باشد آنان به آن رجوع نمی‌کنند.

آمریکایی‌ها سه شنبه آینده (سوم نوامبر/۱۳ آبان) درباره رئیس جمهوری جدید خود تصمیم گیری می کنند. با این حال متوسط نظرسنجی ها از ۴ اکتبر (۱۳ مهر) تاکنون حمایت از بایدن را بالای ۵۰ درصد نشان می دهد.

نظرسنجی جدید ایندیپندنت نشان می‌دهد که بایدن با اختلاف ۱۴ واحد در نظرسنجی ملی از ترامپ جلو است. این نظرسنجی ۶ روز مانده تا روز انتخابات در آمریکا منتشر شده است.

بیش از ۷۰ میلیون آمریکایی تاکنون و تا قبل از روز انتخابات رای خود را انداخته اند که بیش از دو برابر میزان کلی مشارکت در انتخابات سال ۲۰۱۶ است و کارشناسان می گویند کشور در مسیر شکستن رکورد سال ۱۹۰۸ قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی