امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷

توییت های تند مهاتیر محمد علیه فرانسه و امانوئل مکرون/ توییتر یکی از توییت ها را حذف کرد

«مهاتیرمحمد» نخست وزیر سابق مالزی در سلسله توییت هایی فرانسه را به باد انتقاد گرفت و به جنایت هایش در حق مسلمانان در گذشته اشاره کرد اما سایت توییتر یکی از این توییت ها را حذف کرد.
به گزارش الجزیره، مهاتیر ۹۵ ساله در پیام هایی تحت عنوان«به دیگران احترام بگذارید» با اشاره به اهانت های امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در تایید کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) و خشم ناشی از آن تاکید کرد که او به آزادی بیان ایمان دارد اما نباید از آن برای اهانت به دیگران استفاده گردد.

وی در توییت هایی پس از کشته شدن سه نفر در حمله با سلاح سرد در داخل کلیسایی در شهر نیس فرانسه نوشت: صرف نظر از اینکه آنها چه دینی داشتند، افراد عصبانی مرتکب قتل می شوند.

وی ادامه داد: فرانسوی ها در طول تاریخ خود میلیون ها انسان را کشتند که بسیاری از آنها مسلمان بودند. مسلمانان حق دارند که عصبانی شوند و میلیون ها فرانسوی را در انتقام کشتارهای گذشته بکشند. اما به طور کلی مسلمانان قانون چشم با چشم را اجرا نمی کنند. مسلمانان اینکار را نمی کنند در حالی که فرانسوی ها نیز نباید این کار را انجام دهند.

محمد افزود: از آنجا که شما همه مسلمانان و دین مسلمانان را به دلیل کار یک فرد عصبانی مقصر می دانید، این حق مسلمانان است که فرانسوی ها را مجازات کنند.

وی در ادامه توییت هایش با اشاره به اینکه مکرون رئیس جمهور فرانسه به نظر نمی رسد یک فرد متمدن باشد بلکه بسیار هم بدوی است، در ادامه نوشت: فرانسوی ها باید به مردمشان یاد بدهند که به احساسات دیگران احترام بگذارند. چون شما همه مسلمانان و دینشان را مسئول کارهای یک فرد عصبانی می دانید، مسلمانان حق دارند فرانسوی ها را مجازات کنند. تحریم نمی تواند اشتباهاتی که فرانسوی ها در طول این سال ها مرتکب شدند، جبران کند.

مهاتیر در توییت هایش به حادثه بریدن سر یک معلم فرانسوی در یکی از محله های پاریس اشاره کرده وآورده است که او این حمله را تایید نمی کند اما آزادی بیان شامل اهانت به دیگران نیست.

گفتنی است در ابتدا توییتر یکی از توییت های مهاتیر محمد را که در آن از قتل میلیون ها فرانسوی سخن به میان آورده بود، برچسب گذاری کرد تا بگوید که خلاف قوانین مربوط به تجلیل از خشونت است اما در ادامه آن را به طور کامل حذف کرد.

منبع: شفقنا
برچسب ها: مهاتیر محمد
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی