امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸

وزیر کشور فرانسه درباره احتمال حملات بیشتر در این کشور هشدار داد

وزیر کشور فرانسه پس از حملات روز پنجشنبه در این کشور، از احتمال حملات تروریستی بیشتری خبر داد.
بخش عربی شبکه خبری فرانس۲۴ گزارش داد «ژرالد دارمانین» وزیر کشور فرانسه روز جمعه اعلام کرده است به رغم اتخاذ تدابیر شدید امنیتی هشدار داد که  احتمال حملات بیشتری در این کشور پس از حملات تروریستی روز پنجشنبه رخ دهد.

دارمانین گفت: ما با دشمنی در جنگ هستیم که هم در داخل و هم در خارج است بنابراین باید بدانیم که در آینده  حوادثی مشابه این حملات وحشتناک وجود دارد.

« سارتروویل» واقع در ناحیه ایل دو فرانس هم به دنبال حوادث نیس و اوینیون در روز پنجشنبه هدف اقدام تروریستی قرار گرفت که در آن یک خودروی بمب‌گذاری شده مقابل یک کلیسای کاتولیک در این شهر خنثی شد.

مجله فرانسوی «ولور اکتوئل» روز پنجشنبه از دستگیری مردی در شهر لیون که چاقویی ۳۰ سانتی‌متری را بالا گرفته بود خبر داد.

در پی اقدام یک فرد مهاجم به وسیله چاقو در نزدیکی کلیسایی در شهر نیس فرانسه ۳ نفر از جمله ۲ زن کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

یکی از قربانیان حادثه، خادم کلیسا و فرد دیگر زنی سالمند بوده که برای دعا به کلیسا رفته بود که مهاجم او را سر بریده است.

دو ساعت پس از این دو حادثه، یک حمله تروریستی دیگر در شهر «اوینیون» فرانسه رخ داد که در آن فرد مهاجم با شلیک پلیس کشته شد.

پلیس جده هم ساعتی پس از حادثه نیس اعلام کرد که یک شهروند سعودی که با یک شیء برنده به نگهبانی در کنسولگری فرانسه در جده حمله کرده بود را دستگیر کرده است.

این اقدام‌های تروریستی از سوی مقام‌های فرانسوی و شخصیت‌های اروپایی محکوم شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی