امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

جمهوری آذربایجان و ارمنستان به توافق رسیدند

گروه مینسک با صدور بیانیه‌ای از توافق جدید میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر داد.
به گزارش خرداد به نقل از باشگاه خبرنگاران ،  گروه مینسک پس از مذاکره‌ای که در روز جمعه در ژنو سوئیس داشتند، با صدور بیانیه‌ای از توافق دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر مورد هدف قرار ندادن غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی خبر داد.

براین اساس، دو کشور در این موضوع نیز به توافق رسیدند تا لیست اسیران جنگی را طی یک هفته برای مبادله احتمالی به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ارائه دهند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز پنجشنبه مجددا یکدیگر را به هدف قرار دادن غیرنظامیان در داخل و اطراف منطقه کوهستانی قره باغ متهم کرده بودند و از سوی دیگر نیز برنامه ریزی های صورت گرفته بمنظور گفتگو‌های صلح بیشتر در ژنو اعلام شده بود.


اتحادیه اروپا نیز با اعلام این که تشدید خشونت‌ها "غیرقابل قبول" است، خواستار دستیابی به یک راه حل پایدار پس از فروپاشی سه آتش بس پیشین شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی