امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۱۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

بیانیه رسمی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص حمایت قاطع رهبر ایران از حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای، از اظهارات حضرت آیت الله خامنه ای رهب معظم انقلاب در مورد مناقشه قره باغ و تاکید ایشان بر لزوم حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تشکر کرد.
به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، دفتر رسانه ای وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، بیانیه ای را در مورد سخنان مقام معظم رهبری درباره مناقشه قره باغ منتشر کرد.

در متن این بیانیه آمده است که ما از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله سید علی خامنه ای در مورد مناقشه ارمنستان- جمهوری آذربایجان و از حمایت ایشان از حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان بسیار تقدیر می کنیم. رهبر معظم با بیان اینکه "همه اراضی اشغالی توسط ارمنستان باید آزاد شده و به جمهوری آذربایجان بازگردد. بر حمایت قوی جمهوری اسلامی ایران از جمهوری آذربایجان که مبتنی بر حقوق بین الملل می باشد، مجدد تاکید فرمودند.

ما ارزش زیادی برای تلاشهای دوستانه دولت ایران برای حل مناقشه ارمنستان- جمهوری آذربایجان و سفر فرستاده ویژه رئیس جمهوری ایران، معاون وزیر خارجه آقای سید عباس عراقچی و طرح ابتکاری برای حل هر چه زودتر مناقشه قائل هستیم.

ما باور داریم که روابط بین دو کشور که بر اساس ریشه های تاریخی ساخته شده اند، با موفقیت توسعه یافته و در راستای تحکیم صلح ثبات و رفاه در منطقه قرار گیرد."

پیشتر ،‌«خلف خلف اف» معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، بر مراتب قدردانی دولت و ملت جمهوری آذربایجان را از بیانات رهبر معظم انقلاب اعلام و بر دوستی و برادری دو کشور همسایه تاکید کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی