امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵

پوتین: مناقشه قره‌باغ می‌توانست مسالمت آمیز حل شود / برای پایان دادن به مناقشه از دستم هرچه بیاید انجام می‌دهم

پوتین که روز چهارشنبه به مناسبت روز وحدت ملی در روسیه در بین نمایندگان انجمن‌های دینی این کشور سخنرانی می‌کرد، گفت: «برای پایان دادن به مناقشه قره‌باغ از دستم هرچه بیاید انجام می‌دهم». او گفت: «اوضاع در قره باغ می‌توانست مسالمت آمیز و بدون متوسل شدن به سلاح حل شود. روسیه در تماس با ارمنستان و آذربایجان درباره قره باغ است و امیدواریم که به نتایج مناسب برای همه برسیم».
خرداد: رئیس جمهور روسیه ضمن انتقاد از دامن زدن به اختلافات در بین ادیان و اقوام در سطح جهان، از تلاش‌های خود برای متوقف کردن تنش در قره باغ کوهستانی خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه می‌گوید کشورش برای توقف جنگ در منطقه قره‌باغ کوهستانی بین جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

پوتین که روز چهارشنبه به مناسبت روز وحدت ملی در روسیه در بین نمایندگان انجمن‌های دینی این کشور سخنرانی می‌کرد، گفت: «برای پایان دادن به مناقشه قره‌باغ از دستم هرچه بیاید انجام می‌دهم».

او گفت: «اوضاع در قره باغ می‌توانست مسالمت آمیز و بدون متوسل شدن به سلاح حل شود. روسیه در تماس با ارمنستان و آذربایجان درباره قره باغ است و امیدواریم که به نتایج مناسب برای همه برسیم».

رئیس جمهور روسیه در باره اقلیت‌های دینی و نژادی نیز گفت که مسائل مربوط به آن‌ها از سخت‌ترین و حساس‌ترین مسائل است. او از اینکه روابط بین ادیان و اقوام به موضوعی برای «زد و خوردهای بازی‌های کثیف ژئوپولوتیک» تبدیل شده ابراز تأسف کرد و گفت: «افراطگرایان و تندروها به دنبال تخریب این روابط هستند و اقدام به نفرت‌پراکندی و ایجاد دشمنی متقابل می‌کنند».

پوتین طی هفته‌های گذشته حملات صورت‌گرفته در فرانسه و حمله اخیر در وین اتریش را محکوم کرده و خواستار مقابله با جریان‌های افراطی شده است.
برچسب ها: پوتین
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی