امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴

واکنش‌ها به اظهارات ضدایرانی نماینده مجلس آذربایجان / بهروز محرم اف توبیخ شد ؛ ماجرا چیست؟

کمیسیون انضباطی پارلمان جمهوری آذربایجان بهروز محرم اف نماینده پارلمان این کشور را به خاطر طرح اظهارات بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران توبیخ و اعلام کرد که این اظهارات منعکس کننده نظرات پارلمان نیست.
به گزارش خرداد به نقل از فارس، در پی اظهارات بی اساس بهروز محرم اف نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران، کمیسیون انضباطی پارلمان آذربایجان این نماینده را توبیخ کرد.

این کمیسیون اعلام کرد: اظهارات این نماینده درباره ایران و رهبر عالی ایران با روح روابط دوستانه و حسن همجواری ایران و آذربایجان مغایرت دارد و منعکس کننده نظرات پارلمان نیست. اطمینان داریم هیچکس نمی تواند به روابط دوستانه ایران و آذربایجان آسیب برساند.

براساس نظر کمیسیون، پارلمان آذربایجان بهروز محرم اف را توبیخ و علیه او مجازات اعمال خواهد کرد.

به دنبال اظهارات بی مایه، سطحی و بی اساس یکی از نمایندگان پارلمان جمهوری آذربایجان، «حکمت حاجی اف» دستیار رئیس جمهور آذربایجان روز (جمعه) در گفت‌وگویی تلفنی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن رد این اظهارات و اعلام برائت از آن گفت: تذکرات جدی و لازم به این فرد داده شده و موضع جمهوری آذربایجان قدردانی از حمایت ها و مواضع صادقانه و عادلانه کشور دوست، برادر و همسایه جمهوری اسلامی ایران در بحران و جنگ قره باغ است.

وی افزود: همانطور که قبلا اعلام کردیم همه مقامات عالی آذربایجان از موضع سازنده و عادلانه رهبر عالی ایران حضرت آیت الله خامنه ای خشنود هستند و آن را توأم با حسن نیت و سازنده می‌دانند و سخنان این نماینده به هیچ وجه موضع دولت و مقامات رسمی جمهوری آذربایجان نیست. 

انتقاد تند یک روزنامه آذربایجانی از اظهارات ضدایرانی یک نماینده مجلس این کشور

 یک روزنامه آذربایجانی نیز انتقاد تندی نسبت به این نماینده منتشر کرد. 

بر اساس گزارش ایسنا، روزنامه ینی مساوات،  چاپ باکو به دنبال اظهارات بی‌اساس بهروز محرم اف، نماینده مجلس ملی آذربایجان درباره ایران با انتقاد از این نماینده و با بیان این که" به راستی شما کی هستید و به چه کسی خدمت می کنید؟ نماینده این ملت هستید یا موجب تحقیر؟ نوشت:  محرم اف یا از دانش و فکر کافی برای مسئولیتی که در آن قرار گرفته برخوردار نیست یا به صورت هدفمند به منافع ملی حمله می کند.

یک نماینده باید دستور کار کشور را می دانست و حداقل یکی از ۲۵ مصاحبه رئیس جمهور با رسانه های خارجی را می خواند وقتی می‌گویند ایران، روسیه، ترکیه و گرجستان از اهداف عادلانه آذربایجان حمایت می کنند. وی درکی از منافع ملی ندارد.

سوال اینجاست که آیا بهروز محرم اف عمدا علیه منافع کشور خرابکاری می کند یا سطح هوش او همین است؟

به بهروز محرم اف توصیه می کنیم جایی که هستید بنشینید و اصلا صحبت نکنید؛ زیرا وقتی دهان خود را باز می کنید به ساختمانی که در آن نشسته اید توهین می کنید!

بر اساس گزارش فارس، مقام معظم رهبری روز (سه شنبه) ۱۳ آبان ماه در بیاناتی به جنگ اخیر بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع حادثه‌ای تلخ و تهدید کننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمین‌ها و رعایت مرزهای بین‌المللی از جانب دو طرف را نیز مورد تأکید قرار دادند و افزودند: تروریست‌هایی که براساس گزارش‌های قابل اطمینان وارد منطقه شده‌اند، نباید به هیچ‌ وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آنها نزدیک مرز شوند، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

گفتنی است، فرمایشات رهبر معظم انقلاب با واکنش مثبت مقامات باکو  مواجه شد و وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای، قدردانی کرد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی