امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

۹ هواپیمای حامل صلح‌بانان روسی عازم قره‌باغ شد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۹ فروند هواپیمای ایلوشین-۷۶ حامل صلحبانان روسی از روسیه عازم منطقه قره باغ شد.
به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ۹ فروند هواپیمای حامل یکهزار و ۹۶۰ صلحبان روسی از فرودگاه واستوچنی منطقه اولیانوفسک روسیه به مقصد منطقه قره باغ پرواز کردند.

هواپیماها حامل واحدهای صلحبانی، ۹۰ دستگاه نفربر زرهی، ۳۸۰ دستگاه خودروها و تجهیزات دیگر بودند که در ابتدا چهار فروند و سپس پنج فروند به مقصد منطقه مناقشه قره باغ پرواز کردند.

پیشتر اعلام شده بود که استقرار واحدهای صلحبان روسی در قره باغ از ساعت شش بامداد امروز (سه شنبه) در قره باغ آغاز خواهد شد.

وزارت دفاع روسیه نیز در بیانیه ای اعلام کرده بود که صلحبانان این کشور به منظور تحقق آتش بس براساس توافقنامه امضا شده بین مسکو، ایروان و باکو در امتداد خطوط حائل در منطقه قره باغ مستقر می شوند.

در بیانیه گفته شد که  مقرهای دیده بانی روسیه در امتداد خطوط حائل در منطقه قره باغ و تا امتداد دالان لاچین (متصل کننده قره باغ به ارمنستان) مستقر می شوند.

 وزارت دفاع روسیه در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرد که برای مدیریت عملیات صلحبانی در قره باغ، در نزدیکی شهر استپاناکرت (خانکندی مرکز قره باغ)، مقر فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه مستقر خواهد شد.

  «الهام علی اف» رییس جمهوری آذربایجان، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان و «ولادیمیرپوتین» رییس جمهوری روسیه بامداد امروز (سه شنبه) بیانیه ای را مبنی بر اعلام آتش بس کامل و رفع تمام خصومت ها در منطقه درگیری قره باغ از ابتدای بامداد ۱۰ نوامبر (امروز سه شنبه) به وقت مسکو امضا کردند.
برچسب ها: قره‌ باغ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی